حجت الاسلام ابوترابی فرد در نماز جمعه تهران:

علت مشکلات و اعتراضات فاصله ما از شایسته سالاری است

علت مشکلات و اعتراضات فاصله ما از شایسته سالاری است

به گزارش خبرگزاری نام، امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: خیلی از مشکلات امروز و اعتراضاتی که مطرح است، به فاصله ما از شایسته سالاری بازمی گردد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران، اظهار داشت: خیلی از مشکلات امروز و اعتراضاتی که مطرح است، به فاصله ما از شایسته سالاری باز می گردد.
وی بیان نمود: بدون تردید گام برداشتن در مسیری که قرآن و پیامبر اسلام و خاندان تبیین کردند، تضمین کننده سعادت دنیا و آخرت است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: حضرت علی (ع) در مورد مالک این جمله بلند را دارد که مالک در کنار من جایگاهی دارد که من در کنار پیامبر اسلام داشتم، بنابراین او را انتخاب کردم.
وی اضافه کرد: شایسته سالاری در نظام دینی به اصولی مانند تقوا، امانت داری، رعایت بیت المال، حقوق مردم و حقوق عامه و دانش، علم، تخصص و قدرت مدیریت باز می گردد.
حجت الاسلام ابوترابی فرد با اشاره با آیاتی از قرآن کریم در مورد حضرت داوود (ع)، اظهار داشت: سنگ بنای حکومت داوود بر دانش است. از نگاه خداوند متعال سنگ بنای اقتدار دولت در تراز، دانش و علم است.
وی اضافه کرد: سمت های کلیدی در کشور را باید به دست کسانی بسپاریم که امین باشند و حقوق شما را پاس دارند و دغدغه مدیریت منابع کشور را عالمانه داشته باشند و از تخصص لازم بهره مند باشند.
حجت الاسلام ابوترابی فرد در قسمت دیگری از سخنرانی خود اظهار داشت: نزدیک به یک پنجم از ذخایر آبی تهران کاسته شده است. در شهر تهران روزانه ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار متر مکعب آب آشامیدنی مصرف می شود. در هیچ جامعه ای این مقدار مصرف وجود ندارد. آب آشامیدنی را برای نوشیدن و برنامه های ضروری باید استفاده نمود.
وی اضافه کرد: از نگاه حقیر، مهم ترین تهدیدی که کشور ما را رویاروی خود قرار داده، اصل اسراف است.
در حال تکمیل


منبع:

1401/08/20
14:08:01
0.0 / 5
383
تگهای خبر: برنامه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام