در جلسه شورای عالی فضای مجازی مطرح شد؛

بیشتر از ۶۰ درصد از کسب و کارها در پلت فرم ایرانی حضور یافته اند

بیشتر از ۶۰ درصد از کسب و کارها در پلت فرم ایرانی حضور یافته اند

به گزارش خبرگزاری نام، در جلسه امروز شورایعالی فضای مجازی به ریاست رئیس جمهور تاکید شد که حضور کسب و کارها روی ۱۰ پلت فرم داخلی افزایش داشته و بیشتر از ۶۰ درصد از کسب و کارها در پلت فرم ایرانی حضور یافته اند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، در جلسه شورایعالی فضای مجازی که عصر امروز سه شنبه به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، گزارشی از آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات عرضه و همینطور وضعیت اقتصاد دیجیتال و چالش های موجود در این عرصه مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت.
صیانت از حریم خصوصی و امنیت اطلاعات کاربران در پلت فرم های ایرانی هم از دستورات جلسه امروز شورایعالی فضای مجازی بود که اعضا بعد از بحث و بررسی در رابطه با آن مقرر کردند قوه قضاییه بخشنامه ای در این رابطه به دستگاههای مربوطه ابلاغ نماید.
در این جلسه همینطور بر استفاده بیشتر از پلت فرم های داخلی و تقویت ثبات شبکه بخصوص سرعت و کیفیت اینترنت تاکید و مقرر شد وزارت ارتباطات برای بهبود وضعیت خدمات شبکه اقدام نماید.
بر اساس گزارش عرضه شده از جانب مرکز ملی فضای مجازی در این نشست، در حوزه اقتصاد دیجیتال، حضور کسب و کارها بر روی ۱۰ پلت فرم داخلی افزایش داشته و بیشتر از ۶۰ درصد از کسب و کارها در پلت فرم های ایرانی حضور پیدا کرده اند.
بر اساس این گزارش همینطور میزان تحویل بسته های پستی نسبت به شهریور ماه افزایش قابل توجهی داشته است که نشان از رونق اقتصاد دیجیتال در حوزه کسب و کارهای خرد در فضای مجازی است.
در این جلسه همینطور حمایت دولت از حضور کسب و کارها در پلت فرم های ایرانی مورد تاکید قرار گرفت.


1401/08/18
08:05:31
0.0 / 5
364
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام