حاشیه های نخستین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در فرمانداری تهران

از شوق خدمت تا دغدغه اتصال تمام بیماران و پزشكان جهان از راه یك سامانه

از شوق خدمت تا دغدغه اتصال تمام بیماران و پزشكان جهان از راه یك سامانه

به گزارش خبرگزاری نام اولین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در فرمانداری تهران با حواشی جالبی همچون حضور برخی از داوطلبان كاندیداتوری قبل از ساعت مقرر و همینطور حضور افرادی با ادعای دارا بودن چندین مدرك دكترا همراه بود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، ساعت ۸ بامداد یكشنبه فرایند ثبت نام از داوطلبان كاندیداتوری در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان در وزارت كشور و فرمانداری شهرستان های مختلف شروع شد.

این فرایند در فرمانداری تهران در شرایطی شروع به كار كرد كه قبل از آغاز زمان ثبت نام، برخی از داوطلبان كاندیداتوری در انتخابات مجلس در محلی كه از جانب فرمانداری تهران در چهل سرای مصلی امام خمینی(ره) برپا شده، حضور یافته بودند. یكی از این افراد كه از ساعت ۷ و نیم بامداد در محل تعیین شده حضور داشت، خانم میانسالی بود كه به قول خودش دارای مدرك روابط بین الملل بود؛ او علت این حضور زودهنگام را علاقه به انجام كار اول وقت عنوان نمود و اظهار داشت كه می خواهد به شعار هایش عمل كند و نشان دهد كه بدون رانت های میلیاردی و شام های مجلل هم می توان با رای مردم به مجلس راه پیدا كرد. این خانم میانسال كه بنا به قول خودش در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با وضعیت عدم احراز صلاحیت روبرو شده بود، همینطور اظهار نمود: از اینكه در دوره قبل وارد مجلس نشدم، خوشحال هستم چون متاسفانه مجلس دهم عملكرد جانبی برای ملت ما نداشت، اما مدرس وار تا زمانی كه صلاحیتم مورد تایید قرار بگیرد، در انتخابات حضور خواهم داشت و حتما به مجلس راه خواهم یافت.

یكی دیگر از افرادی كه در ساعات اولیه بامداد با در دست داشتن مدارك در سایت ثبت نام فرمانداری تهران حضور یافت، خانمی بود كه خویش را یك پزشك متخصص زنان معرفی نمود او هدف خود از حضور در مجلس شورای اسلامی را توجه به مبحث سلامت عنوان نمود و اظهار داشت: قصد دارم همه بیماران و پزشكان كره زمین را از راه سامانه «تلویزیت» به هم متصل و از این راه به ازای هر ویزیت میانگین ۴۵ دلار برای كشور درآمدزایی كنم. او هیجان و شوق را علت حضور در ساعات اولیه اولین روز ثبت نام عنوان نمود.

فرآیند ثبت نام همزمان با حضور فرماندار تهران در ساختمان شماره دو فرمانداری آغاز شد؛ در ساعت ابتدایی ثبت نام حدود ۱۵ نفر جهت ثبت نام به سایت ثبت نام انتخابات فرمانداری تهران رجوع كردند اما رفته رفته با نزدیك شدن به ظهر، تعداد رجوع كنندگان افزایش یافت به صورتی كه در ساعت ۱۲ شمار كسانی كه جهت اعلام كاندیداتوری در حوزه انتخابیه تهران یا اقلیت های دینی به فرمانداری مراجعه نموده بودند از ۱۰۰ نفر عبور كرد. در همین زمینه عیسی فرهادی فرماندار تهران در نشستی خبری كه ظهر امروز برگزار شد، اعلام نمود كه تا ظهر اولین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس در فرمانداری تهران ثبت نام ۶۰ نفر قطعی شده كه از این تعداد ۱۱ نفر زن بوده اند.

فرهادی همینطور با اشاره به اینكه «در تهران ۳۰ كرسی نمایندگی خواهیم داشت و ۴ نفر از ۵ حوزه انتخابیه اقلیت ها در حوزه فرمانداری تهران انتخاب می شود» تصریح كرد: پیشبینی ما این است كه با استقبالی كه انجام شده بالای ۳ هزار نفر ثبت نامی در این دوره داشته باشیم.

بر اساس گفته فرماندار تهران، حوزه انتخابیه تهران شامل شهرهای تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس می شود.

یكی دیگر از حواشی اولین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در فرمانداری تهران حضور زن كهنسالی بود كه فعالیت در سامانه ۱۱۸ بعنوان اپراتور و تدریس در مدرسه را از سوابق كاری خود عنوان می كرد؛ او مدعی بود كه دارای سه مدرك دكترا از دانشگاه های كشور است. حضور پیرمردی كه هدف خود از ثبت نام در انتخابات مجلس را انجام تكلیفی عنوان نمود كه بر عهده او گذاشته شده بود از دیگر حواشی امروز بود؛ او كه بر مبنای گفته اش دارای مدرك سیكل بود، استیضاح دولت روحانی، تنظیم بودجه و نظارت بر اجرای آنرا از اهداف خود در مجلس یازدهم عنوان نمود و اظهار داشت: تخصص من خفت گیری از كسانی است كه بیت المال را به غارت برده اند. این افراد بعد از پر كردن فرم های مربوطه و رفتن به باجه ی دریافت تائیدیه تحصیلی، به علت عدم تطبیق مدارك عرضه شده با اظهارات شان در فرم های ثبت نام، ساختمان فرمانداری را ترك كردند.
تا ساعت ۵ بعداز ظهر امروز شمار رجوع كنندگان به فرمانداری تهران جهت ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از عدد ۱۵۰ نفر عبور كرد؛ عددی كه بر مبنای پیشبینی مسؤلان تا آخر روز هفتم و پایانی ثبت نام امكان دارد از ۳ هزار نفر هم فراتر برود.

به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، داوطلبان كاندیداتوری در حوزه انتخابیه تهران می توانند علاوه بر حضور در ساختمان وزارت كشور، می توانند جهت ثبت نام به محل تعیین شده از جانب فرمانداری تهران، رجوع كنند. بر مبنای اعلام كمیته اطلاع رسانی و تبلیغات فرمانداری تهران داوطلبان كاندیداتوری در حوزه انتخابیه تهران جهت ثبت نام باید به مجموعه «چهل سرای مصلی امام خمینی (ره)» واقع در خیابان مطهری، خیابان علی اكبری، روبروی كوچه تیرداد رجوع نمایند.

ثبت نام از داوطلبان كاندیداتوری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز مورخ ۱۰ آذر ۱۳۹۸ شروع شد و تا روز شنبه مورخ ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ادامه خواهد داشت. مدت زمان ثبت نام در هر روز از ساعت ۸ بامداد لغایت ۱۸ عصر و به مدت ۱۰ ساعت اعلام شده است.
1398/09/10
21:15:49
5.0 / 5
4436
تگهای خبر: دولت , مجلس , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام