نماینده مردم اردبیل در مجلس:

مسئولان در تکمیل راه آهن اردبیل کوتاهی کاری کردند

مسئولان در تکمیل راه آهن اردبیل کوتاهی کاری کردند

به گزارش خبرگزاری نام، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی مسئولان در تکمیل راه آهن اردبیل-میانه کوتاهی کاری کردند تا پس از گذشت ۱۶ سال مردم همچنان در انتظار سوت قطار باشند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حجت الاسلام سیدکاظم موسوی شامگاه پنجشنبه در دیدار مردمی در اردبیل اظهار نمود: سال جاری در کشور دو بیمارستان مصوب داشتیم که یکی از آنها بیمارستان هزار تختخوابی اردبیل است که با همراهی وزارت بهداشت و قرارگاه خاتم الانبیا اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
وی تصریح کرد: ما به مردم اردبیل وعده داده بودیم تا مقدمات این پروژه را مهیا نماییم که پس از پیگیری و رایزنی قرار شد از محل تهاتر نفت منابع آن تأمین شود.
موسوی اضافه کرد: بزودی شاهد شروع عملیات اجرایی بیمارستان هزار تختخوابی اردبیل خواهیم بود که بخش عمده ای از کار انجام شده و امیدواریم با راه اندازی این بیمارستان فوق تخصصی هوشمند خدمات بهداشتی و درمانی استاندارد به مردم استان اردبیل عرضه شود.
وی اعتبار مورد نیاز برای راه اندازی این بیمارستان را دو هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: با عنایت به این که عمده بیمارستان های اردبیل مستهلک است با راه اندازی این پروژه دغدغه مردم اردبیل در راه اندازی بیمارستان مجهز و تخصصی برطرف خواهد شد.
راه آهن اردبیل سال جاری به خط آخر نمی رسد
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای ضمن اشاره به این که راه آهن اردبیل _ میانه تا آخر سال جاری آماده بهره برداری نخواهد شد، اظهار نمود: قصور و کوتاهی کاری برخی مسؤلان در این پروژه بخشودنی نیست و به تکمیل این پروژه پس از ۱۶ سال لطمه وارد کرده است.
موسوی اظهار داشت: برای بهره برداری از طریق آهن دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان طلب پیمانکاران و مابقی هم برای تکمیل مراحل مختلف هزینه خواهد شد.
وی با عذرخواهی از مردم به خاطر تسامح و تساهل در روند تکمیل راه آهن اردبیل _ میانه بیان نمود: نمایندگان استان با دلسوزی و وحدت نظر تلاش می کنند تا روند اجرای این پروژه سرعت بیشتری گرفته و سال آینده آماده بهره برداری شود.
دولت اعتبار بزرگراه اردبیل _ سرچم را تأمین کند
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی به پروژه ارتقای بزرگراه اردبیل _ سرچم اشاره نمود و اظهار داشت: قطعات اول و دوم این پروژه به اتمام رسیده و قطعه سه و چهار به طول ۵۵ کیلومتر در حال انجام می باشد.
موسوی افزود: قطعه ۷ به طول ۴۵ کیلومتر فعال است اما قطعه ۵و۶ هنوز در گام نخست قرار داشته و نقشه راهبردی آن تهیه نشده است.
وی خاطرنشان کرد: برای تکمیل بزرگراه اردبیل _ سرچم ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با تخصیص منابع فاینانس به این زودی این پروژه به سرانجام نخواهد نرسید.
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی از استاندار اردبیل خواست؛ با پیگیری و رایزنی از راه دولت سیزدهم منابع مورد نیاز این پروژه از راه ردیف بودجه ملی تأمین شود.
موسوی لزوم حل مشکل کیفیت آب آشامیدنی اردبیل را خاطرنشان کرد و بیان نمود: سرطان معده مردم این استان را رنج می دهد و باید تدبیری اساسی برای تأمین آب با کیفیت اندیشیده شود.
وی شکوائیه خویش را خطاب به وزرای نیرو و خارجه بیان کرد و اظهار داشت: در حالیکه کشور ترکیه با راه اندازی سدهای مختلف از آب ارس بهینه بهره برداری می کند مردم شهرهای شمالی استان اردبیل حتی در کشت و زرع اولیه خود با مشکل روبرو هستند.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نمی توانیم به طرح های موقت در انتقال آب بسنده نماییم بلکه بهتر است به صورت اساسی در این عرصه تدبیری درست بیندیشیم تا در آینده گرفتار خسران و پشیمانی نشویم.
موسوی اظهار نمود: در کنار تأمین آب راه و عمران روستایی هم از هدفگذاری های اصلی ماست که با سفر به روستاهای مختلف پیگیر این موضوعات هستیم.


منبع:

1401/07/15
14:58:06
0.0 / 5
501
تگهای خبر: پروژه , خدمات , دولت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام