ذاكر :

تفکیک وزارت صمت می تواند راهگشای مشکلات باشد

تفکیک وزارت صمت می تواند راهگشای مشکلات باشد

به گزارش خبرگزاری نام، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با تفکیک وزارت صمت میتوان بعضی از مشکلات را حل کرد، بهره وری و نظارت را بهبود بخشید و در مقابل گرانی ها ایستاد. این اقدام، کارشناسی شده است.حجت الاسلام سید سلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با تفکیک و جداسازی وزارت خانه های مختلف و تناقض این مساله با سیاست کوچک سازی دولت، اظهار داشت: کوچک سازی دولت برای تسلط بر امورات است تا با کاهش هزینه ها، بتوانیم بیشترین راندمان را داشته باشیم. وقتی راندمان اتفاق نمی افتد، وقتی تسلط بر امورات اقتصادی حاصل نمی گردد، وقتی که نمی توانیم تورم را کنترل نماییم و وضعیت واردات و صادرات قابل کنترل نیست، اساسا قانون باید به این وضع رسیدگی کند و اصلاح لازم را انجام دهد.
وی با اشاره به این که گاهی برای رسیدگی به برخی مسائل چندین مرجع و وزارت خانه مسئول هستند، بیان کرد: با تفکیک و جداسازی می شود تعدادی از این مشکلات را حل کرد، می توان راندمان و نظارت را تا حدی بهبود بخشید و در مقابل مسیر گرانی ها ایستادگی کرد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم تفکیک وزارت صمت، تاکید کرد: تفکیک وزارت خانه ها کاری کارشناسی شده است و از ابتدا معتقد بودم که باید این تفکیک ها اتفاق می افتاد چونکه بنظر می رسد بهترین راهگشا در وضعیت فعلی همین اقدام است.
ذاکر عنوان کرد: وقتی کاری خارج از توان افراد باشد، تکلیف برداشته می شود؛ آنچنانکه که خداوند هم می گوید اگر انجام کاری از طاقت و توان خارج باشد دیگر تکلیف نیست. ما در اجرای یک سیاست همچون کوچک سازی دولت باید وضع کشور، دنیا و مطالبات مردم را در نظر بگیریم و باتوجه به همه این مسائل تصمیم گیری نماییم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت راه و شهرسازی هم تفکیک خواهد شد؟، عنوان کرد: بعید می دانم تفکیک در رابطه با این وزارتخانه اتفاق بیفتد؛ اما بنظر می رسد باید امور جوانان از ذیل وزارت ورزش بیرون رود چونکه بطور محسوسی این حوزه در حاشیه بحث ورزش قرار گرفته است. حوزه جوانان از مسکن و اشتغال گرفته تا تحصیل و ازدواج، حوزه گسترده ای است که نیاز به رسیدگی ویژه، مستقل و جدی دارد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جوانان کلید اصلی رشد و توسعه و بالندگی کشور هستند؛ اما امروز در وزارت ورزش و جوانان بیشتر شاهد ابعاد و وجوه ورزشی هستیم و معاونت های دیگر در حاشیه قرار گرفته اند، این در حالیست که اگر چنین نگاهی ادامه یابد زحمات ما را به هدر خواهد داد.

1401/07/10
11:30:07
0.0 / 5
454
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام