رییس كل دادگستری استان كرمان خبر داد:

آرامش کامل بر کرمان حاکم است

آرامش کامل بر کرمان حاکم است

به گزارش خبرگزاری نام، کرمان رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار داشت: تمامی اغتشاشات و ناآرامی هایی که در ایام گذشته در بعضی از مناطق استان اتفاق افتاد، با همت نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی مدیریت شده و الان آرامش کامل بر استان کرمان حاکم است.


حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر ضمن تقدیر از مردم استان کرمان که از روزهای اولین این اغتشاشات، خط و راه خویش را از اغتشاشگران جدا کردند، اضافه کرد: مردم بصیر، فهیم انقلابی استان کرمان نه تنها از این حرکت ها حمایت نکردند بلکه ضد اغتشاشگران و کسانی که امنیت عمومی را مختل کرده بودند، پای کار آمدند و ضمن مقابله با این افراد، از مواضع نظام و انقلاب دفاع کردند.
وی با تکیه بر این مطلب که مردم نخستین نقش را در جمع آوری اغتشاشات اخیر بر عهده داشته اند، تصریح کرد: در اغتشاشات اخیر تعدادی افراد در مرکز استان و در بعضی از شهرستان ها دستگیر شده و تحویل مراجع قضایی شده اند که تفکیک اولیه در رابطه با آنها صورت گرفته است.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان خاطرنشان کرد: برخی از این افراد لیدر بوده اند و تعدادی هم به سرویسهای اطلاعاتی در خارج از کشور وابستگی داشته اند که در رابطه با این افراد، به اقتضای جرمی که انجام داده اند مجازات قانونی لازم اعمال خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی بیان نمود: شعبات ویژه ای در دادسراها و دادگاه های مربوطه تعیین شده است و این پرونده ها به صورت خارج از نوبت، با سرعت و دقت لازم رسیدگی خواهد شد و احکام قضایی متناسب با جرایمی که انجام داده اند صادر شده و اجرا خواهد شد و مشکلی برای صدور و اجرای احکام این افراد نداریم.
وی خاطرنشان کرد: برپایه تفکیک های انجام شده، بخشی از این افراد اتباع خارجی بوده اند که در این مسائل حضور داشته اند که در رابطه با آنها باید تدبیر لازم صورت گیرد و بخشی هم لیدرها و افراد وابسته به سازمان های اطلاعاتی خارج از کشور بودند که در رابطه با آنها باید به اقتضای وضعیت آنها اقدام گردد.
رییس کل دادگستری استان کرمان افزود: عده ای هم سیاهی لشکر بوده اند که عموما جوان بوده اند و فریب لیدرها و وابستگان به سرویسهای اطلاعاتی کشورهای بیگانه را خورده اند که این افراد در صورتیکه سابقه شرارت نداشته باشند و یا در مسائل مشابه قبلی دخالت نداشته باشند، تدبیر قضایی در رابطه با آنها؛ ارشاد، هدایت، راهنمایی واخذ تعهد است.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی اظهار داشت: لیدرها و کسانی که جایی را تخریب کرده اند علاوه بر این که باید خسارت های وارده را جبران کنند، در مراجع قضایی از جنبه عمومی هم تدابیر و آرای مقتضی برای آنها صادر و اجرا خواهد شد.
1401/07/06
12:30:45
0.0 / 5
636
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام