فاضلی در دیدار با رئیس مجلس ملی پاكستان تاكید كرد

افزایش همکاریهای تجاری، مرزی و توسعه بازارچه های مشترک بین تهران و اسلام آباد

افزایش همکاریهای تجاری، مرزی و توسعه بازارچه های مشترک بین تهران و اسلام آباد

خبرگزاری نام: در حاشیه سمینار منطقه ای مجالس آسیا و اقیانوسیه پیرامون نیل به اهداف توسعه پایدار در اسلام آباد، هیأت پارلمانی ایران با رییس مجلس ملی پاکستان دیدار نمود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، هیأت پارلمانی شرکت کننده در سومین سمینار منطقه ای کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه در حوزه نیل به اهداف توسعه پایدار که در اسلام آباد پاکستان درحال برگزاری است، روز سه شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ در حاشیه سمینار با راجا پرویز اشرف رییس مجلس ملی پاکستان ملاقات و گفتگو کرد.
رییس مجلس ملی پاکستان، ضمن تقدیر از حضور هیأت ایرانی در این سمینار از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور دوست و برادر پاکستان نام برد و با قدردانی از ابراز همدردی مقامات دولتی و پارلمانی جمهوری اسلامی با مردم پاکستان در حوادث سیل اخیر در این کشور اظهار داشت: مردم و مسؤولان ایران همیشه در کنار مردم پاکستان بوده اند و حضور هیأت ایرانی در این سمینار مغتنم و مایه خرسندی ماست.
رییس مجلس ملی پاکستان ابراز امیدواری کرد مناسبات دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و همکاریهای مرزی هر چه بیشتر گسترش یابد.
ملک فاضلی رییس هیأت شرکت کننده از مجلس شورای اسلامی در این سمینار با اشاره به روابط خوب دو کشور ایران و پاکستان اظهار داشت: برای بسط روابط دو کشور اهمیت خاصی قائل هستیم و خواهان توسعه همکاریهای فیمابین در همه زمینه های ممکن همچون افزایش همکاریهای تجاری مرزی و توسعه بازارچه های مشترک در این مناطق هستیم.
در این دیدار مجید ناصری نژاد، محسن فتحی و سفیر جمهوری اسلامی در اسلام آباد نیز حضور داشتند.




منبع:

1401/06/23
10:56:39
0.0 / 5
454
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام