مخبر:

دولت های ایران و عراق، دوشادوش هم به زائرین اربعین خدمت می کنند

دولت های ایران و عراق، دوشادوش هم به زائرین اربعین خدمت می کنند

به گزارش خبرگزاری نام، معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: دولت های ایران و عراق دوشادوش هم به زائرین اربعین خدمت می کنند و برای آماده سازی زیرساخت های لازم برای حضور میلیونها زائر در عراق برادرانه با یکدیگر همکاری داشته اند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از صدا و سیما، محمد مخبر اظهار داشت: زیارت اربعین بزرگترین آئین دینی جهان اسلام است که از نظر تعداد شرکت کنندگان و وسعت برگزاری در طول تاریخ بی سابقه بوده است.
معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: دولت عراق میزبانی از زائرین اربعین را افتخار خود می داند و در آن کشور، شیعه و سنی، عرب و کرد، در کنار یکدیگر به زائرین حرم نوه رسول خدا (ص) خدمت می کنند.
وی خاطرنشان کرد: دولت های ایران و عراق دوشادوش هم به زائرین اربعین خدمت می کنند و برای آماده سازی زیرساخت های لازم برای حضور میلیونها زائر در کشور عراق برادرانه با یکدیگر همکاری داشته اند.
مخبر تصریح کرد: وزارت خانه ها، نهادهای انقلابی، فعالان مردمی، استانداران و تمام دستگاههای ذیربط با محوریت ستاد مرکزی اربعین و وزارت کشور همه تلاش خویش را به کار بسته اند، اما در عین حال گرمای هوا و میزان استقبال زائرین و مشتاقان حسینی بسیار بی سابقه است.
معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: مردم عراق فداکارانه هر آنچه را در بضاعتشان بوده، برای میزبانی از برادران و خواهران ایرانی خود بر سر سفره آورده اند و خانه های خویش را میهمان سرای آنان کرده اند و همدلانه میزبان آنان در این سفر معنوی بوده اند، اما باید توجه داشت که نقص بعضی زیرساخت ها و برخی کمبودها در آن کشور محدودیت هایی را بوجود آورده است.
مخبر اعلام نمود: هماهنگی ها میان دولت ایران و عراق به شکل لحظه ای است و دو دولت می کوشند تا بالاترین حد ممکن، زیارت اربعین زائرین ایرانی را در خاک ایران و عراق تسهیل نمایند. ضمن اعزام اتوبوس های ایرانی به خاک عراق، یک خط هوایی برای ارسال مواد غذایی و آب به آن کشور هم برقرار شده است تا در اسرع وقت، کمبودهای گزارش شده برطرف شود.
وی اضافه کرد: انتظار جدی از مردم عزیز و زائرین حسینی همکاری و عمل به سفارش های ستاد اربعین است تا ان شاءالله این راهپیمایی به نحو شایسته برگزار گردد.


منبع:

1401/06/20
09:13:52
0.0 / 5
492
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام