رئیس كل دادگستری فارس خبر داد:

انتقال ۱۹ زندانی ایرانی از قطر به شیراز

انتقال ۱۹ زندانی ایرانی از قطر به شیراز

به گزارش خبرگزاری نام، فارس به قول رئیس کل دادگستری فارس، ۱۹ زندانی ایرانی که در زندان های قطر محبوس بودند با تلاش معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری به تحویل مقامات قضایی استان شدند.


حجت الاسلام سید کاظم موسوی شنبه ۱۰ شهریور با بیان این خبر به خبرنگاران اظهار داشت: محکومین که شامل ۱۸ مرد و یک زن بودند بعد از انتقال به شیراز از راه پرواز مستقیم بین دو کشور و انجام تشریفات اداری و دیپلماتیک در اختیار مقامات قضایی استان فارس قرار گرفتند.
او با اشاره به اینکه با دستور مقام قضایی ۱۶ تن از زندانیان به زندان منتقل و ۳ تن دیگر به دلیل اتمام دوران محکومیت آزاد شدند، افرود: همه زندانیان انتقال یافته به زندان محکومان مواد مخدر هستند.
رئیس کل دادگستری فارس ضمن اشاره به این که مطابق قانون احکام مراجع قضایی قطر مجدداً در محاکم داخلی مورد بررسی قرار می گیرد، اظهار داشت: با عنایت به اصل سرزمینی بودن قوانین جزایی تعیین مجازات برابر قوانین جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد.
موسوی همینطور از اختصاص شعبه ویژه برای رسیدگی به پرونده های این زندانیان اطلاع داد و بیان نمود: محکومیت جدید این افراد با احتساب دوران حبس آنان در کشور قطر محاسبه و اعمال خواهد شد.
رئیس کل دادگستری فارس اظهار داشت: در جهت حقوق شهروندی محکومان دستورات قضایی لازم برای ملاقات زندانیان با خانواده آنان صادر شد و محکومان بعد از انتقال به زندان با خانواده های خود ملاقات کردند.1401/06/19
23:49:26
0.0 / 5
709
تگهای خبر: پرونده , حبس , دادگستری , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام