نمایندگی ایران در سازمان ملل:

آمریکا و انگلیس مشروعیتی برای بهتان سازی مقابل ایران ندارند

آمریکا و انگلیس مشروعیتی برای بهتان سازی مقابل ایران ندارند

خبرگزاری نام: نمایندگی ایران در سازمان ملل اعلام نموده است که آمریکا و انگلیس که قبلاً در حملات سایبری مقابل زیرساخت های ایران سکوت کرده بودند، مشروعیتی برای طرح بهتان مقابل ایران ندارند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد که در شهر نیویورک مستقر است، در حساب کاربری خود در توئیتر به اتهامات و ادعاهای ضد ایرانی مقامات آلبانی واکنش نشان داد.
نمایندگی ایران در سازمان ملل در این ارتباط گفته است: ایران به عنوان قربانی حملات سایبری، هرگونه حمله سایبری که زیرساخت های غیرنظامی را در همه اشکال و مظاهر آن هدف قرار دهد، به شدت محکوم می کند. اتهامات بی اساس آمریکا و انگلیس مقابل جمهوری اسلامی ایران در خصوص حمله سایبری ادعایی به آلبانی را رد می نماییم.
در ادامه این بیانیه آمده است: آمریکا و انگلیس که قبلاً در حملات سایبری گوناگون مقابل زیرساخت ها و تأسیسات هسته ای ایران سکوت کرده بودند و حتی بطور مستقیم یا غیرمستقیم از این اقدامات حمایت کرده بودند، هیچ مشروعیتی برای طرح چنین اتهاماتی مقابل ایران ندارند.
به گفته نمایندگی ایران در سازمان ملل، ایران به عنوان قربانی اصلی تروریسم، از کشورهای عضو سازمان ملل می خواهد که با عدم پناه دادن یا پشتیبانی از گروههای تروریستی در قلمرو خود، به تعهدات بین المللی خود در مبارزه با تروریسم پایبند باشند. ایران به عنوان کشوری که بارها مورد حمله سایبری قرار گرفته، بخش مهمی از کوشش های مسئولانه بین المللی برای مقابله با تهدید حملات سایبری است.
واکنش نمایندگی ایران در سازمان ملل بعد از آن صورت می گیرد که قبل از این در روز چهارشنبه، «ادی راما» نخست وزیر آلبانی با ادعای این که ایران اخیراً حملات سایبری به این کشور انجام داده، اعلام نمود آلبانی روابط دیپلماتیکش با ایران را قطع می کند. نخست وزیر آلبانی که کشورش سالهاست میزبان تروریست های منافقین است همین طور ادعا نمود به همه دیپلمات ها و کارکنان سفارت ایران در این کشور اعلام شده که ظرف ۲۴ ساعت خاک آلبانی را ترک کنند.
اتهامات ضد ایرانی آلبانی حتی با واکنش سازمان ملل روبرو شده و طی ساعات گذشته، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد به این مسئله واکنش نشان داد. دوجاریک به عنوان سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل اظهار داشت: ما هیچ اطلاعات مستقلی در مورد این که آیا این حمله سایبری رخ داده است یا خیر نداریم.
این مقام ارشد سازمان ملل همین طور در ادامه اضافه کرد: تحقیق جهت بررسی صحت و سقم حمله سایبری به آلبانی موضوعی نیست که برعهده سازمان ملل باشد و ما نیز این اختیار را نداریم.
از سوی دیگر، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار اطلاعیه ای اقدام ضدایرانی دولت آلبانی را قویاً محکوم نمود.
وزارت امور خارجه با مردود شمردن ادعاهای بی اساس مطرح شده از طرف دولت آلبانی مقابل جمهوری اسلامی ایران، تصمیم این کشور به قطع روابط سیاسی با کشورمان برمبنای چنین ادعاهای بی پایه ای را اقدامی نسنجیده و فاقد دور اندیشی در روابط بین المللی دانست.
در بیانیه وزارت امور خارجه، با اشاره به مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در حوزه فضای سایبری در مجامع چندجانبه و بین المللی در امتداد تدوین ضوابط و قاعده مند کردن این حوزه، آمده است: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای هدف حملات سایبری به زیرساخت های حیاتی خود، هرگونه استفاده از فضای سایبری به عنوان ابزاری برای حمله به زیرساخت های حیاتی سایر کشورها را مردود و محکوم می شمارد.
وزارت امور خارجه با رد ادعاهای اثبات نشده مقابل جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد: نوع اقدام و نقش آفرینی طرف های ثالث در ساخته و پرداخته کردن این ادعاها مقابل جمهوری اسلامی ایران، نشانگر اعمال نفوذ کشورهای حامی تروریسم و فتنه آفرین دراین زمینه می باشد.
در بیانیه وزارت امور خارجه با اشاره به تحرکات رسانه ای و سیاسی سازمان یافته بلافاصله بعد از اعلام تصمیم دولت آلبانی، تاکید شد: صدور فوری بیانیه دولت آمریکا و همین طور استقبال رسانه های صهیونیستی از این تصمیم، از وجود برنامه ای از پیش طراحی شده برای فضاسازی سیاسی مقابل جمهوری اسلامی ایران حکایت دارد.
وزارت امور خارجه کشورمان همین طور با اشاره به میزبانی دولت آلبانی از یک فرقه تروریستی نشان دار، از اثرپذیری تیرانا از جانب های ثالث و تصمیم نابجا و نامناسب اتخاذشده از طرف دولت آلبانی ابراز تأسف شده است.

1401/06/18
11:29:20
0.0 / 5
601
تگهای خبر: اتهام , برنامه , حامی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام