سیری در زندگی و اندیشه های مقام معظم رهبری به قلم علی اکبر ولایتی

سیری در زندگی و اندیشه های مقام معظم رهبری به قلم علی اکبر ولایتی

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، کتاب «چشمه حکمت: سیری در زندگی و اندیشه های مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله سیّدعلی خامنه ای» به قلم علی اکبر ولایتی منتشر گردید.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، کتاب «چشمه حکمت: سیری در زندگی و اندیشه های مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله سیّدعلی خامنه ای» به قلم علی اکبر ولایتی از طرف انتشارات مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهش های ایرانی و اسلامی) منتشر گردید.
این کتاب بعد از دیباچه و منابع آن، مشتمل بر سه فصل است؛ فصل نخست با عنوان زندگی نامه شامل خاندان، شخصیت علمی و فرهنگی و حیات سیاسی و اجتماعی، فصل دوم با نام دهه اول انقلاب اسلامی شامل شورای انقلاب، حزب جمهوری اسلامی، امامت جمعه تهران، در مجلس شورای اسلامی، دفاع مقدس، کارهای ارشادی و تبیینی، مقابله با لیبرال ها و بنی صدر و دوران ریاست جمهوری و فصل سوم ذیل اسم دوران رهبری شامل انتخاب به مقام رهبری جمهوری اسلامی، سیاست داخلی، سیاست خارجی، اقتصاد، فرهنگ، علم و فناوری، امور نظامی، دفاعی و انتظامی و امور حقوقی و قضایی است.

علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل و عضو شورای عالی علمی مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی در مقدمه خود بر شروع این اثر نوشته است: «چندسالی پیش، جناب آقای دکتر بجنوردی، رییس محترم مرکز دایرة المعارف بزرگ اسلامی به نگارنده پیشنهاد کردند زندگی نامه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای را بر خلاف سنت معمول، که فقط شامل وقایع و حوادث و شرح حال بزرگان و مشاهیر بعد از دوران حیات شریف ایشان است، بنویسم. بعد از کسب اذن از مقام معظم رهبری در این خصوص، نگارنده سطوری در این باب نگاشت که بی شک در حد بضاعت حقیر بود و نه درخور مقام شامخ و اعلای علمی، فقهی، سیاسی و فرهنگی آن بزرگوار. مقاله حاصل در مجلد شماره بیست ویکم آن دایرة المعارف شریف منتشر گردید و مورد اقبال عموم قرار گرفت؛ چندان که آن مجلد خاص تجدید چاپ شد و همان مطالب نگاشته‌ی حقیر را در جزوات مجزا هم منتشر نمودند.

اخیراً جناب آقای بجنوردی باردیگر از بنده خواستند مقدمه ای بر این زندگی نامه بنگارم تا ان شاءالله مقدمه و متن بصورت کتاب مستقلی چاپ شود. نگارنده با مشورت جناب آقای دکتر نوروزی، از همکاران صدیق و بامعرفت این جانب، که خدمات ذی قیمتی در عرصه فرهنگ و تمدن اسلام کرده اند، این کار را شروع کردم. با مشورتی که صورت گرفت، به این نتیجه رسیدیم که آنچه در این مقدمه باید مدّنظر باشد تبیین اصل مترقی و منحصربه فرد ولایت فقیه در شیعه از زمان غیبت تا کنون است.»

«چشمه حکمت» وام یافته بیتی از حافظ؛ «حافظ از چشمه حکمت به کف آور جامی/ بو که از لوحِ دلت نقشِ جهالت برود» است.
کتاب مورد اشاره در ۲۰۸ صفحه، با شمارگان ۲ هزار نسخه و بهای ۳۷۵ هزار تومان منتشر شده است.

1401/06/13
23:19:08
0.0 / 5
509
تگهای خبر: حكم , خدمات , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام