عباسپور در تشریح نقاط قوت و ضعف دولت سیزدهم

عضویت ایران در سازمان شانگهای از دستاوردهای خوب دولت سیزدهم است

عضویت ایران در سازمان شانگهای از دستاوردهای خوب دولت سیزدهم است

به گزارش خبرگزاری نام، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از دستاوردهای خوب دولت سیزدهم را عضویت ایران در سازمان شانگهای دانست و اظهار داشت: اما دولت در زمینه مدیریت ها ضعف دارد و در انتصاب مدیران اقدام مناسبی انجام نداده است.


روح الله عباسپور در گفت و گو با ایسنا در تشریح عملکرد یکساله و نقاط قوت و ضعف دولت سیزدهم بیان کرد: اقدامات دولت سیزدهم در زمینه دیپلماسی را خوب می بینیم و در این عرصه عملکرد خوبی دارد.
وی ادامه داد: دولت در نخستین اقدام خود به سبب دیپلماسی فعالی که داشت در کنار تولید واکسن های داخلی، واکسن وارداتی را داشت که این امر با رایزنی و پیگیری خوبی صورت گرفت و بر سلامت مردم تاثیر بسیاری داشت.
نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس یازدهم با اعلان اینکه عضویت در سازمان شانگهای یکی دیگر از دستاوردهای خوب دولت سیزدهم بود، اشاره کرد: شاهد بودیم که پس از ۱۵ سال ایران در این سازمان پذیرفته شد. این سازمان از نظر اقتصادی سهم بزرگی در جی دی پی اقتصادی دنیا دارد و ۴ کشور اصلی شورای امنیت در آن عضو هستند و همین طور ظرفیت مالی بالایی دارد که می تواند بازار خوبی برای جمهوری اسلامی ایران باشد.
عباسپور تصریح کرد: در زمینه مذاکرات هسته ای نیز دولت سیزدهم اقدامات خوبی دارد و نسبت به تامین منافع جمهوری اسلامی ایران فعال است.
وی ادامه داد: همین طور موضوع دیگری که وجود دارد این است که از زمانی که دولت سیزدهم بر سر کار آمده تراز تجاری جمهوری اسلامی مثبت بوده و بازارهای جدیدی را تعریف کرده است و با تعدادی از کشورها مانند قرقیزستان، ترکمنستان و آذربایجان ارتباطات خوب و مناسبی داریم.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم با اعلان اینکه البته دولت ضعف هایی هم دارد، اظهار داشت: دولت سیزدهم در بحث مدیریت ها ضعف دارد، چونکه در انتخاب و انتصاب مدیران اقدام مناسبی صورت نگرفته و هنوز بسیاری از مدیران دولت قبلی که اعتقادی به سیاست های این دولت ندارند در مدیریت ها حضور دارند و شیوه انتخاب مدیران شیوه خوب و منطقی نبوده است.
عباسپور در ادامه بیان کرد: از جانب دیگر در ارتباط با توزیع بودجه در مواردی ضعف هایی وجود داشته که همچون آن این است که بودجه خیلی دیر ابلاغ گردید، باوجود این که مجلس سریع اقدام نمود و سه شیفت کار کرد که بودجه بموقع در اختیار دولت قرار گیرد و دولت بتواند در سطح کاری ابلاغ کند و استفاده گردد که متاسفانه هنوز هم با توجه به این که وارد ماه ششم سال می شویم تفاهم نامه ها برای انجام کار صورت نگرفته و در این صورت دولت فصل کاری را از دست خواهد داد.
عباسپور هم چنین اظهار داشت: با اهمیت ترین نقطه قوت دولت سیزدهم در زمینه دیپلماسی کشور به ویژه دیپلماسی اقتصادیست که نمونه بارز آن عضویت ایران در شانگهای است.
وی نقطه قوت دیگر دولت را تعامل با کشورهای مختلف دنیا عنوان و اظهار نمود: دنیا در حالت خارج شدن از نظام دو قطبی است. باشگاه های کشورهای تحریم شده مثل چین، بلاروس، روسیه و کره شمالی و ایران تشکیل شده و این به مفهوم شکل گیری قطب دیگری در دنیاست که می تواند دنیا را از حالت تک محوری حول غربی ها و آمریکایی ها خارج کند در این زمینه جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی دارد.
این نماینده مجلس مثبت شدن تراز تجاری و تقویت صادرات کشور و شناسایی بازارهای هدف را از دیگر نقاط قوت دولت دانست و اضافه کرد: در گذشته خیلی از کشورها با ما قهر بودند و بواسطه دولت فعلی، همسایگان رابطه دوستی و صمیمت برقرار کردند. همین طور دولت عملکرد خوبی در مقابله با کرونا داشته است.
وی درباره ی نقاط ضعف دولت سیزدهم نیز اظهار داشت: یک ضعف دولت در زمینه مدیریتی است. هنوز درصد زیادی از مدیران از دولت قبل هستند، مجموعه ای که اعتقادی به سیاست های دولت سیزدهم ندارد. ضعف دیگر نیز در به کارگیری نیروها مشاهده می شود که انتظار می رود دولت در به کارگیری نیروها دقت کند.
منبع:

1401/06/05
08:59:07
0.0 / 5
495
تگهای خبر: ابلاغ , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام