رئیس مركز مطالعات راهبردی نیروی پدافند هوایی ارتش:

دشمنان در صورت اشتباه محاسباتی پاسخ سختی دریافت می کنند

دشمنان در صورت اشتباه محاسباتی پاسخ سختی دریافت می کنند

به گزارش خبرگزاری نام، رییس مرکز مطالعات راهبردی نیروی پدافند هوایی ارتش اظهار داشت: چنانچه دشمنان در برخورد خود با ملت بزرگ ایران گرفتار اشتباه محاسباتی شوند پاسخ قاطع و سختی دریافت می کنند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، امیر سرتیپ دوم جواد سلطانیان روز دوشنبه در نشستی خبری در جمع خبرنگاران گفت: چهارمین یادواره ۵۶۵ شهید ارتش جمهوری اسلامی در استان قم با محوریت شهدای نیروهای پدافند هوایی شهریور ماه امسال در شهر مقدس قم و در امتداد برگزار کنگره ملی شهدای قم برگزار می گردد و ما در دوران دفاع مقدس ۴۵۰ شهید تقدیم انقلاب کردیم.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ارزش های دفاع مقدس می بایست به نسل های آینده منتقل شود و جوانان باید بدانند که رشادت های جوانان این مرز و بوم سبب شد تا امروز این آرامش و امنیت در کشور ما حاکم باشد.
وی با اشاره به تعدادی از اقدامات انجام شده نیروی پدافند هوایی ارتش در سالهای دفاع مقدس بیان داشت: در طول هشت سال جنگ تحمیلی پدافند هوایی کشور امنیت بیش از ۲ میلیون پرواز را در آسمان کشور برقرار کرد و بیش از ۴۸ هزار حمله هوایی رژیم بعثی عراق توسط پدافند هوایی ارتش شناسایی شد و این ماموریت بوسیله ۲۳۵ منطقه حساس کشور صورت می گرفت.
امیر سرتیپ سلطانیان اظهار داشت: حدود ۲۵ هزار عملیات تاکتیکی مقابل حملات هوایی بعثی ها صورت گرفت و یکی از افتخارات پدافند نیروی هوایی ارتش آنست که در زمان اجازه نداد که فرودگاهی در کشور حتی برای یک روز تعطیل شود.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان داشت: برنامه ریزی های لازم در امتداد به روز رسانی تجهیزات هوایی و نیز ارتقا توان رزمی و دفاعی انجام شده است و امروز پدافند هوایی ارتش آماده مقابله با هر نوع تهدید دشمنان است.
وی اظهار داشت: نیروی پدافند هوایی ارتش امروز ۲۴ ساعته در حالت آماده باش است و آسمان کشور را بی وقفه رصد می کنند و کنترل های انجام شده سالیانه بیش از ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار بار توسط شبکه فرماندهی کنترل پدافند هوایی است.
رادارها و سامانه های پدافند هوایی و زمینی ارتش کاملاً بومی است
امیر سرتیپ سلطانیان افزود: رادارها و سامانه های پدافند هوایی و زمینی ارتش کاملاً بومی است و امروز پیشرفته ترین تجهیزات کنترلی را در اختیار داریم و در ساعت ۱۶۰ پرواز کنترل می شود.
وی با اعلان اینکه امروز در حوزه تجهیزات نظامی به خودکفایی رسیدیم اضافه کرد: چنانچه دشمن در برخورد خود با ملت بزرگ ایران گرفتار اشتباه محاسباتی شوند پاسخ قاطع و سختی دریافت می کنند.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروی پدافند هوایی ارتش اظهار داشت: آرامش و امنیت آسمان امروز کشور مدیون رشادت های شهدای گرانقدر است و امروز شاهدیم که آسمان ایران همچون امن ترین آسمان ها در میان کشورهای منطقه است و این افتخاری برای ملت بزرگ ایران محسوب می شود.
امیر سرتیپ سلطانیان با اعلان اینکه نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی خاری در چشم دشمنان است اضافه کرد: رادارهای نیروی هوایی ارتش این توانایی را دارند که نه فقط در محدوده مرزهای کشور بلکه کلیومترها فراتر از آن هر نوع جسمی که در آسمان به پرواز در آید را شناسایی و در صورت بروز تهدید آنرا در هوا به نابودی بکشاند.


منبع:

1401/06/01
09:45:31
0.0 / 5
445
تگهای خبر: برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام