در جلسه امروز هیئت دولت صورت گرفت؛

موافقت دولت با اختصاص اعتبار برای جبران خسارات سیل

موافقت دولت با اختصاص اعتبار برای جبران خسارات سیل

خبرگزاری نام: هیئت دولت با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل و آبگرفتگی در بعضی شهرستان های استانهای مازندران، اردبیل، تهران، اصفهان، خوزستان و ایلام موافقت نمود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر،، هیئت دولت در جلسه امروز (یکشنبه) به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی با تصویب مبلغ ۵۰۰ میلیاردریال اعتبار بصورت تملک دارایی های سرمایه ای، بابت جبران خسارت وارده به سازه زیرگذر انتقال آب سنگتاب در راه رودخانه تالار شهرستان قائم شهر در اثر سیل سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ و تثبیت و پایدارسازی سازه مذکور باتوجه به اهمیت آن سازه در تامین آب کشاورزی استان مازندران اختصاص یافت.
همچنین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران موظف شد ضمن نظارت فنی و اجرائی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبار فوق را هر سه ماه به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نماید.
هیئت وزیران همین طور مبلغ ۱۵۰ میلیاردریال اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای برای ساماندهی رودخانه مرزی بالهارود و لایروبی سد میل و مغان در استان اردبیل اختصاص داد.
با توجه به وقوع سیل و آب گرفتگی و طوفان اسفند ۱۴۰۰ و فروردین و اردیبهشت سال جاری و نیز بارش برف سنگین در دی ماه سال قبل در بعضی شهرستان های استان اصفهان، هیات وزیران با اختصاص تا مبلغ ۹۰ میلیاردریال اعتبار هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای برای جبران خسارات وارده در بخش های راه های روستایی و تأسیسات زیربنایی (راه ها، پل ها، کانال مسیل روستا) در این استان موافقت نمود. علاوه بر این مبلغ ۷۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی با سود ۴ درصد روستایی و ۵ درصد شهری برای جبران خسارات وارده به خسارت دیدگان اختصاص یافت.

اعضای دولت باتوجه به اهمیت اجرای پروژه های پیشگیرانه بمنظور مدیریت بهینه مخاطرات طبیعی، با اختصاص اعتبار به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان تا مبلغ ۷۵۰ میلیاردریال بصورت تملک دارایی های سرمایه ای جهت اجرای شبکه های جمع آوری و هدایت آب های سطحی شهرهای اروندکنار و چوئده در شهرستان آبادان موافقت کردند.

برای ساماندهی نقاط بحرانی و تثبیت پایدارسازی نقاط رانشی محورهای ارتباطی، تعمیر و تکمیل پل های لطمه دیده از مخاطرات طبیعی، بهسازی و اصلاح سردهنه های کشاورزی و راه اندازی دیوار حفاظتی در مناطق مسکونی شهرها و روستاهای استان مازندران، مبلغ ۲، ۲۳۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار بصورت تملک دارایی های سرمایه ای اختصاص یافت.

همین طور با توجه به وقوع سیل و آب گرفتگی در بعضی از شهرستان های استان تهران، هیئت وزیران با اختصاص اعتبار تا مبلغ ۳۶۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال بمنظور جبران خسارات وارده به تأسیسات زیربنایی و اماکن مسکونی در شهرستان دماوند موافقت نمود.

اختصاص اعتبار تا مبلغ ۴۰۲ میلیاردریال بصورت تملک دارایی های سرمایه ای برای جبران خسارات وارده ناشی از وقوع سیل و آبگرفتگی در بعضی شهرستان های استان ایلام و پرداخت تسهیلات بانکی به مبلغ ۶۰۳ میلیاردریال با سود ۴ درصد در مناطق روستایی و ۵ درصد در مناطق شهری، از دیگر مصوبات جلسه امروز هیئت وزیران بود.
هیئت وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر درباب برخی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان دولت را برای پیگیری طرح های مذکور تعیین کرد.

1401/05/23
23:21:09
0.0 / 5
441
تگهای خبر: برنامه , پروژه , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام