واکنش سخنگوی وزارت خارجه به داستان سرایی آمریکا ضد ایران

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به داستان سرایی آمریکا ضد ایران

به گزارش خبرگزاری نام به گزارش خبرگزاری نام، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پیامی به ادعاهای اخیر دستگاههای دولتی آمریکا در رابطه با دست داشتن ایران در طرح ترور مقامات پیشین آمریکایی واکنش نشان داد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به ادعای مطرح شده از طرف دولت آمریکا در خصوص دست داشتن ایران در طرح ترور مقامات پیشین آمریکایی، در صفحه توییترش نوشت: داستان سرائی آمریکا درباب یک عنصر ورشکسته سیاسی، تروریست شناخته شده و کودتاچی مقابل کشورها و دولت های مستقل، فرار به جلو با هدف فرار از مسؤلیت یک جنایت بین المللی است. ادامه هیاهوها، کمکی به تطهیر چهره رژیم آمریکا نخواهد کرد، بلکه آن را نزد ملت ایران و جهانیان منفورتر خواهدنمود.
اظهارات کنعانی در پی این مطرح می شود که وزارت دادگستری آمریکا روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود که "شهرام پورصفی" شهروند ایرانی ۴۵ ساله قصد داشته است برای "تلافی شهادت سردار قاسم سلیمانی" در ژانویه ۲۰۲۰، جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت ترامپ را ترور کند.
وزارت دادگستری آمریکا همین طور ادعا نمود که شهرام پورصفی قصد داشته است در اکتبر ۲۰۲۱ (مهر-آبان ۱۴۰۰) با اعطای سیصدهزار دلار به برخی اشخاص در ایالات متحده، آنها را به پیاده کردن نقشه ترور جان بولتون در واشنگتن و یا در مریلند مجاب کند.
مقامات جمهوری اسلامی ایران ادعای کوشش برای ترور جان بولتون را رد کرده اند، یک رسانه آمریکایی در گزارشی اعلام نمود که وزیر پیشین امور خارجه این کشور هدف دوم ترور بوده است.
این مساله در بحبوحه مذاکرات رفع تحریم ها و بازگشت واشنگتن به برجام مطرح گردیده است. ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه شب در واکنش به ادعای تلاش ایران برای ترور جان بولتون اظهار داشت: مقامات قضایی آمریکا در ادامه بهتان زنی های لایتناهی این کشور مقابل جمهوری اسلامی ایران و ادامه سیاست شکست خورده ایران هراسی، در یک داستان سرایی جدید، اتهاماتی را بدون ارائه مدارک معتبر و مستندات لازم مطرح کرده اند.
کنعانی روز گذشته درباره ی این ادعاها اظهار داشت: اینطور ادعاهای بی پایه و اساس با اهداف و انگیزه های سیاسی انجام شده و در حقیقت فرار رو به جلو، جوسازی تبلیغاتی و خصوصا فرار از مسئولیت پاسخگویی به جنایات گوناگون تروریستی است که دولت آمریکا یا مانند ترور بزدلانه سردار شهید سلیمانی مستقیما در آن دست داشته و یا مانند جنایات تروریستی رژیم صهیونیستی و گروههای تروریستی مانند داعش با حمایت و پشتیبانی آمریکا ارتکاب یافته اند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی اشاره کرد: بافتن این افسانه های نخ نما و بی اساس درحال تبدیل شدن به یک رویه تکراری در سیستم قضایی و تبلیغاتی آمریکا است و این دفعه، از سناریوسازی در رابطه با عناصر ورشکسته سیاسی و بی ارزش مانند بولتون برای پیش بردن این روند استفاده شده است.
او همین طور اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به هرگونه اقدام مقابل اتباع ایرانی به بهانه این اتهامات مضحک قویا هشدار می دهد و تاکید می کند حق هرگونه اقدام در قالب مقررات حقوق بین الملل برای دفاع از حقوق دولت و اتباع جمهوری اسلامی ایران را برای خود محفوظ می داند.1401/05/21
15:14:30
0.0 / 5
550
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام