امیر واحدی مطرح كرد؛

اهمیت عملکرد خبرنگاران در مقابله با جنگ شناختی دشمن

اهمیت عملکرد خبرنگاران در مقابله با جنگ شناختی دشمن

به گزارش خبرگزاری نام فرمانده نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: عملکرد خبرنگاران خصوصاً در جهاد تبیین مهم و حیاتیست و امیدوار هستم رسانه ها روز به روز بهتر و قوی تر عمل کنند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، مراسم تجلیل از اصحاب رسانه عصر امروز، ۱۹ مردادماه با حضور امیر حمید واحدی، فرمانده نیروی هوایی ارتش، حجت الاسلام سید احمد قاضی، رییس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا و حجت الاسلام بنیادی، معاون فرهنگی و روابط عمومی عقیدتی سیاسی این نیرو اجرا شد.
امیر واحدی، در این مراسم ضمن تسلیت ایام و روز شهادت امام سجاد (ع)، با اشاره به سخنان سردار دل ها که فرمود؛ م «ا ملت امام حسینیم» اظهار داشت: سردار سلیمانی به حق مرد بزرگی در نظام جمهوری اسلامی و سالار شهیدان مقاومت بودند که با به شهادت رسیدنش مردم بتازگی ایشان را شناختند.
وی با تاکید بر این که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، ستون اقتدار نظام بودند که یاران و همراهانش راه ایشان را ادامه می دهند، افزود: تا آن زمان که در راه امان حسین (ع) باشیم، بطور قطع شکست نمی خوریم و تا آن زمان که با امام حسین (ع) باشیم، تمام دنیا هم نمی توانند کوچک ترین لطمه و ضربه ای به نظام و کشور برند.
امیر واحدی با اشاره به این که مبادرت به موقع خبرنگاران همیشه و در بزنگاه های مختلف چه در هنگام انقلاب، ۱۹ بهمن و هم پیمانی همافران با بنیانگذار کبیر انقلاب، دوران جنگ تحمیلی و… همیشه زبانزد بوده است، اضافه کرد: در زمان امام حسین (ع) توابین بموقع اقدام نکردند و امام را تنها گذاشتند، اما خبرنگاران همیشه اثبات کردند، در لحظه در میدان هستند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر این که شما خبرنگاران در جنگ مسائل اقتصادی و سیاسی می توانید مقابل ابرقدرت های رسانه جهان بایستید، اظهار داشت: اهمیت رسانه و خبر در امتداد پیشرفت اهداف نظام خصوصاً جهاد تبیین باید حتما مدنظر باشد.
وی اشاره کرد: فعالیت خبرنگاران خصوصاً در جهاد تبیین مهم و حیاتیست و شما با عملکرد بموقع خود (با توجه به خطرت و باارزش بودن آن) می توانید انقلاب و اقدامات آنرا زنده نگه دارید و به نسل آینده انتقال دهید.
امیر واحدی اضافه کرد: شما می توانید اقدامات نظام را نه فقط به جامعه بلکه به دنیا و مردم جهان به خوبی معرفی و مخابره کنید.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی، افزود: خبرنگاران و اصحاب رسانه هم اکنون وارد کارزار جنگ شناختی دشمن هستند و جنگ رسانه ای، مشکل تر از جنگ اقتصادیست و شما کمک کننده نظام و نیروهای مسلح هستید و خواهید بود.
فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه ضمن تقدیر از کوشش های فرماندهان سابق و اسبق نیروی هوایی ارتش برای بومی سازی خیلی از تجهیزات این نیرو از هواپیمای بی سرنشین و باسرنشین، موشک نقطه زن و … توسط صنعت گران داخلی اشاره نمود و اظهار داشت: نیروی هوایی در جنگ های امروزی نوک پیکان مقابله با دشمن است و شما خبرنگاران بهتر می توانید عملکرد نیروهای مسلح را به مردم بازگو کنید و مردم را با این دستاوردها آشنا کنید.
وی بیان کرد: امیدوار هستم رسانه ها روز به روز بهتر و قوی تر عمل کنند و با اقتدار حرکت نماید و با اقدامات به هنگام خود مقابل ناهنجاری های اجتماعی را بگیرند. دشمن روبروی شما دارای قدرت است اما ایمان شما می تواند آنها را شکست دهد.
در ادامه رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش ضمن تسلیت شهادت امام حسین (ع) و امام سجاد (ع)، اظهار داشت: امام سجاد (ع) راوی و خبرنگار کربلا بودند، اگر پیام رسانی امام زین العابدین (ع) نبود و خبررسانی به درستی انجام نمی شد، امروز از کربلا چیزی نمی دانستیم.
وی افزود: کار حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در عرصه رسانه و خبرنگاری بر هیچ فردی پوشیده نیست. اگر ایشان از وقایع و اتفاقات کربلا نمی گفتند، اینک این مصیبت به درستی به ما و نسل آینده منتقل نمی شد.
وی با اشاره به روایتی، اضافه کرد: مبغوض ترین مردم فردیست که پیوسته خودرا پیرو امامی بداند اما از سیره و عمل ایشان تقلید نکند و اهتمام در پیاده سازی خط مشی ایشان نداشته باشد و تنها به شعار عمل کند.
حجت الاسلام قاضی در ادامه به توجه ویژه به صحیفه سجادیه، زبور آل داوود اشاره نمود و اظهار داشت: در کنار تدبر و اهتمام به قرآن و آموزه های آن و نهج البلاغه، لازم است تا این کتاب را که دربردارنده مطالبی است که سبک زندگی جامعه بشری را مشخص می کند، مورد توجه قرار گیرد و سیر در مفاهیم آنرا در مطالعات روزانه خود بگنجاند چونکه این کتاب راهگشاست.
وی افزود: امیدوار هستم شما خبرنگاران و اصحاب رسانه با اتکاء و اتخاذ این منشور اخلاقی، همیشه صادقانه و بهنگام به انتشار اخبار و رویدادها بپردازید.


منبع:

1401/05/19
22:53:13
0.0 / 5
510
تگهای خبر: قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام