وزیر كشور:

خبرنگاران باید روایتگر صحیح آرمان های انقلاب باشند

خبرنگاران باید روایتگر صحیح آرمان های انقلاب باشند

خبرگزاری نام: وزیر کشور در پیامی با گرامیداشت روز خبرنگار بر مسئولیت خطیر خبرنگاران برای روایت آرمان های بلند و دستاوردهای انقلاب اسلامی در مقابل جنگ ترکیبی و شناختی دشمن تاکید نمود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از وزارت کشور، احمد وحیدی در پیامی با گرامیداشت روز خبرنگار بر مسئولیت خطیر خبرنگاران برای روایت آرمان های بلند و دستاوردهای انقلاب اسلامی در مقابل جنگ ترکیبی و شناختی دشمن تاکید نمود.
متن پیام وزیر کشور به مناسبت ۱۷ مردادماه «روز خبرنگار» که امسال با عاشورای حسینی (ع) مقارن شد، به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
توانمندی حرفه ای، جسارت، دانش، آگاهی و مسئولیت پذیری خبرنگاران نقشی مهم در روایتگری صحیح از تلاش ها و اقدامات دولت، روشنگری افکار عمومی از دسیسه ها و نقشه های شوم دشمنان و تسهیلگری اجرای سیاست ها و ماموریت های کلان نظام و دولت با همراه سازی و اقناع مردم دارند.
امروز نقش و مسئولیت خبرنگاران در وضعیت جنگ ترکیبی دشمن، بسیار سنگین تر از گذشته است. دشمن بعد از ناکامی از سیاست موسوم به فشار حداکثری و ارزیابی شرایط، ملاحظات و اقتضائات عصر جدید، به سمت جنگ شناختی و تغییر اذهان و باور عمومی رفته است.
در این راهبرد، تلاش دشمن بر برجسته سازی شک و تردید در بین ملت نسبت به برنامه ها و راهبردهای کلان دولت مردمی است و اهتمام در وانمودسازی ناکارآمدی در ارکان اجرائی دولت و تصویرسازی آینده ای پر از ابهام دارد.
طرح فریضه جهاد تبیین از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی پاسخی راهبردی و دور اندیشانه به جنگ ترکیبی و شناختی دشمن است که در این حوزه، خبرنگاران با شناخت صحیح نیازهای جامعه و انعکاس حرفه ای اخبار و اقدامات راهبردی، مردمی و امید آفرین مجموعه دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بر اعتماد عمومی در جامعه می افزایند.
نباید از نظر دور داشت که امروز در رأس این دولت، شخصیت سیاسی و انقلابی قرار دارد که شبانه روزی در خدمت به مردم و آحاد جامعه است و بودن در کنار مردم را الگو و مسیر حرکت دولتش قرار داده است. در یکسال گذشته شخص رییس محترم جمهوری از ۳۰ استان بازدید میدانی به عمل آورد و با کنار نهادن هر گونه فاصله و جدایی، چهره به چهره پای درد دل اقشار و بخش های مختلف اقتصادی و تجاری جامعه نشست و همگان را به تولید و خدمت افزون تر به نظام مقدس جمهوری اسلامی فراخواند.
این اقدام باارزش نیاز به افق گشایی و روشنگری ابعاد بیشتر آن برای گروههای مختلف جامعه دارد تا این واقعیت در افکار عمومی درک و لمس شود که دولت سیزدهم چه میزان دغدغه مردم و کمک به حل مشکلات پیش روی جامعه دارد.
غفلت و تأخیر در اجرای ماموریت سنگین روشنگری می تواند زمینه تحریفات و القائات رسانه ای دشمن را فراهم سازد و برای همین در این میدان باید با پیشگامی و طرح های ابتکاری و خلاقانه، اجازه مانور رسانه ای به جریان معاند داده نشود و رسانه های کشور روایتگر اصلی و زمینه ساز اعتماد هر چه بیشتر دولت و ملت باشند.
در دنیای امروز به جهت پیشرفت های شگرف در زمینه تکنولوژی های جدید، جریان رسانه ای دشمن با بهره بردن از شیوه های خبری مختلف به دنبال منحرف ساختن افکار عمومی و ایجاد فاصله میان دولت و ملت است. مسئولیت سنگین فعالان رسانه ای در چنین بستری مفهوم دارد و باید در کنار ایفای نقش روشنگری و آگاهی بخشی، به عنوان اتاق فکری امین و دلسوز برای مسئولان عمل کنند و به سهم خود نارسایی ها و چالش ها را تبیین و راهکارهای سازنده برای برون رفت از مشکلات عرضه کنند.
آگاهی، توأم با مسئولیت است و امروز این رسالت بر دوش خبرنگاران شریف کشور است که با رویکرد نقادانه، پرسشگرانه و خلاقانه یاریگر کشور در مقابله با جنگ ترکیبی دشمن باشند.
مصادف شدن روز خبرنگار با عاشورای حسینی (ع) این پیام را یادآور می شود که همانطور که سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) چراغ حقیقت و نورانیت اسلام را در مقابل یزدیان با جان نثاری فروزان نگه داشت و قهرمانانه از تحریف اسلام جلوگیری کرد؛ امروز هم خبرنگاران باید به تأسی از مکتب امام حسین (ع) و راویان غیور واقعه کربلا همچون حضرت زینب (س) و حضرت امام سجاد (ع)، روایتگر صحیح آرمان های انقلاب اسلامی و پیشرفت های حاصل از مردم سالاری دینی در مقابل جبهه استکبار باشند.


منبع:

1401/05/18
11:38:25
0.0 / 5
449
تگهای خبر: برنامه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام