گودرزی:

مجلس انقلابی در دو سال باقیمانده با تعیین اولویت به امور مهم کشور بپردازد

مجلس انقلابی در دو سال باقیمانده با تعیین اولویت به امور مهم کشور بپردازد

به گزارش خبرگزاری نام نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس یازدهم اظهار داشت: شایسته است مجلس انقلابی در دو سال باقی مانده با تعیین اولویت و قانون گذاری، به امور مهم کشور بپردازد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، حسین گودرزی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از کارآفرینان، سرمایه گذاران و صاحبان ایده و ابتکار برای سرمایه گذاری در سرزمین مزیت های کم مانند دورود و ازنا به ویژه منطقه ویژه اقتصادی ازنا با قریب ۵۰۰ هکتار زمین آماده واگذاری در جوار اشترانکوه (آلپ ایران) دعوت می کنم.
وی با اعلان اینکه شایسته است مجلس انقلابی در دو سال باقی مانده با تعیین اولویت و قانون گذاری، به امور مهم کشور بپردازد، اشاره کرد: از آن جمله با تعیین معیارهای کمی و کیفی برای احراز پست ها و مسئولیت های مهم اجازه ندهد با تغییر دولت ها و فشار جریان ها، ستادها و افراد ذی نفوذ، مدیریت کشور عرصه آمد و شدهای غیر کارشناسی شود.
نماینده مردم دورود در ادامه اضافه کرد: از دیگر اولویت های مجلس، اصلاح قانون شورای اسلامی شهر و روستا و حذف انتخاب شهردار از شمول اختیارات شوراها و تایید معیارهای محدودکننده برای نامزدها و اختیارات مناسب برای تشکیل یک پارلمان محلی است.
گودرزی اشاره کرد: مجلس انقلابی و دولت سیزدهم برای ایجاد زیرساخت های دولت الکترونیک و ایجاد سامانه های کارآمد با رویکرد های عدالت در توزیع منابع و خدمات، شفاف سازی، فساد زدایی و تسریع در کارها اقدامات موثری را شروع کردند، اما باید با دقت تمام امکان ورود کارچاقکن ها، مفسدان مالی و اداری و خاصه خواران را در این سامانه ها پیش بینی و حذف نمایند.
ایشان سپس اظهار نمود: ضمن تقدیر از اقدامات موثر ریاست قوه قضائیه و دولت مردمی یادآور می شوم، عملیات راه اندازی فولاد ازنا از دی ماه سال قبل شروع شده، پس کوتاه ترین و در دسترس ترین راه بهره برداری از این شرکت بزرگ که می تواند برای چندهزار نفر ایجاد اشتغال کند، رفع موانع مسیر فعلی است.
نماینده مردم دورود در مجلس یازدهم خطاب به رییس جمهور بیان کرد: همانطور که بارها گفته اید با مدیران ضعیف تعارف نداریم و بر طبق ارزیابی عملکرد آنها تصمیم خواهیم گرفت، حالا ملت ایران، نمایندگان ملت و افکار عمومی در انتظار ارائه گزارش نتایج برخورد با مدیران ناکارآمد هستند.
گودرزی در ارتباط با مصوبات سفر استانی رییس جمهور به استان لرستان افزود: آقای رییس جمهور، مصوبات سفر استان لرستان به خوبی پیش نمی رود، همچون جهت راه اندازی صنایع راکد قرار شد کمیته ای با مسئولیت وزیر صمت تشکیل گردد، حالا رفع موانع فولاد ازنا، لوله سازی بهراد دورود، داروسازی بایر افلاک و دیگر صنایع استان منتظر اقدامات قاطع و انقلابی این کمیته است.
وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: مردم بعد از سال ها انتظار طبق وعده و برنامه ابلاغی منتظر هستند کنارگذر شهر دورود و قطعه آخر جاده چهار بانده ازنا- شازند امسال به بهره برداری برسد. آقای وزیر، گزارش کمیسیون عمران مجلس درباره حادثه قطار یزد- طبس گویا و شفاف، ضعف عملکرد مدیران خصوصاً مدیرعامل راه آهن را بیان کرد، اینک وجدان عمومی جامعه، بازماندگان حادثه دیدگان و خدایی که روزی تنها و با عمل خود در پیشگاهش پاسخگو خواهید بود، منتظر اقدام شما هستند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع افزایش حقوق بازنشستگان بیان کرد: این روزها و بعد از صدور رای کمیته تطبیق و ابلاغ ریاست مجلس برای افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان، از دولت مردمی انتظار دارم در ابلاغ این مصوبه تسریع کند.
گودرزی در آخر اشاره کرد: با همت مجلس انقلابی ۲ دهه انتظار برای ساماندهی کارکنان غیررسمی در کمیسیون اجتماعی مجلس درحال جمع بندی و تحقق است تا برای شور دوم به صحن مجلس ارائه شود و از این رهگذر، گامی بلند در اجرای عدالت، شفاف سازی و رفع تبعیض برداشته خواهد شد.
منبع:

1401/05/11
14:32:51
0.0 / 5
427
تگهای خبر: ابلاغ , برنامه , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام