نماینده خاش:

سیل جاده ها و محورهای ترانزیتی را تخریب کرده است

سیل جاده ها و محورهای ترانزیتی را تخریب کرده است

به گزارش خبرگزاری نام یک عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در بخش هایی از سطح استان شاهد حجم بارشی بودیم که در طول ۵۰ سال قبل بی سابقه بوده و خسارات زیادی به زمینهای کشاورزی، منازل، راه های روستایی و محورهای ترانزیتی وارد شده است.


اسماعیل حسین زهی در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت سیل در استان سیستان و بلوچستان، بیان نمود: در حوزه انتخابیه بنده بارندگی که رخ داد در طول سالیان گذشته بی سابقه بود. در بالا دست بالغ بر ۱۰۷ میلی متر بارش گزارش شد. اغلب زمینهای مردم از بین رفته است و جاده ها و محورهای مواصلاتی بین شهرستان ها از بین رفته و یا خسارت جدی دیده است.
وی در ادامه اظهار نمود: منازل مردم هم خسارات زیادی دیده است. از سمت بندرعباس به نصرت آباد شاهد فعالیت سامانه بارشی بودیم که در طول ۵۰ سال قبل بی سابقه بود. در عرض نیم ساعت، ۴۱ میلی متر بارندگی رخ داد و خسارت زیادی به جاده وارد شد، جاده ترانزیتی بین سیستان بلوچستان به کرمان هم از بین رفته است.
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در نصرت آباد، کورین و تفتان بارندگی بیشتری رخ داد و خرابی های زیادی برجای گذاشته است. متاسفانه آنطور که باید و شاید به مهار آب های سطحی توجه نمی گردد. سیل بندهایی که از قبل ساخته شده بود بعد از گذشت ۳۰ سال لایروبی نشده بودند، باید حتما از سالهای گذشته وضعیت پل ها و جاده های استان با نگاه کارشناسی مورد بازبینی قرار می گرفت.
حسین زهی تصریح کرد: همان طوری که دولت در بارندگی سال قبل عنایت ویژه ای داشت، انتظار می رود در خسارات سالجاری هم با جدیت تأمین اعتبار دنبال شود. پل ها و جاده هایی که تخریب شده باید در اسرع وقت ساخته شود. خسارت هایی که به زمینهای کشاورزی و دام ها وارد شده است باید جبران گردد. باید بررسی شود که آیا خطای نیروی انسانی هم در وقوع این سیل موثر بوده یا خیر؟
منبع:

1401/05/08
11:29:38
0.0 / 5
472
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام