در جلسه هیات دولت انجام شد

تاکید رئیس جمهور بر انجام تکالیف قانونی در پشتیبانی از خانواده و تسهیل ازدواج

تاکید رئیس جمهور بر انجام تکالیف قانونی در پشتیبانی از خانواده و تسهیل ازدواج

به گزارش خبرگزاری نام رئیس جمهور با تکیه بر جایگاه نهاد خانواده در پیشرفت و تعالی جامعه، از همه دستگاههای مسئول، خواست که تکالیف قانونی خویش را در جهت تسهیل ازدواج و تشکیل خانواده جوانان اجرا کنند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه امروز یکشنبه هیأت دولت با گرامیداشت روز خانواده، توجه به ترویج فرهنگ «تشکیل خانواده» را امری مهم و تسهیل ازدواج جوانان را از اولویت های دولت سیزدهم برشمرد و عنوان کرد: توجه ویژه به نهاد خانواده در سیاست گذاری ها و اقدامات عملی در این خصوص، بدون تردید حائز برکات و نتایج مثبت بسیاری برای جامعه و کشور خواهد بود.
رئیس جمهور همه دستگاه ها را برپایه قانون «جمعیت و پشتیبانی از خانواده» ملزم به حمایت جدی از نهاد خانواده و عرضه طرح های عملیاتی در این عرصه دانست و تاکید کرد: همه دستگاه ها علاوه بر ترویج فرهنگ تشکیل خانواده، تلاش خویش را برای رفع مشکلات و موانع آن بخصوص در حوزه مسکن و اشتغال به کار گیرند.
وی با تبیین مبانی فکری و برنامه های عملی نظام سلطه برای تضعیف نهاد خانواده و ترویج مفاهیم غیرانسانی در این عرصه به عنوان شاخصهای جعلی مدنیت، اظهار داشت: سیاستگذاران منحط غربی با استفاده از ابزار رسانه و ثروت مفاهیم ضدخانواده را در جهان ترویج می کنند اما پیروان ادیان الهی و ابراهیمی باید در مقابل این انحطاط اخلاقی ایستادگی و استقامت نهاد خانواده را بیشتر از گذشته دنبال کنند.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش بعد از استماع گزارش وزیر جهادکشاورزی درباره افزایش تولید محصولات زراعی راهبردی همچون گندم، ذرت و جو و تأمین غلات مورد نیاز کشور، کرد: سیاست اصولی دولت تأمین امنیت غذایی با اتکا به کشاورزان سخت کوش کشور است و وزارت جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی باید به تعهدات خود در برابر خرید این محصولات راهبردی در موعد مقرر عمل کنند.
وی در آغاز سخنان خود بار دیگر با ابراز تأسف از بروز حادثه سیل در استهبان استان فارس و تسلیت به خانواده های هموطنان عزیزی که در این حادثه جان باختند، مسؤلان امر را مأمور بررسی دقیق ابعاد حادثه و اتخاذ تدابیر بموقع و مناسب برای پیشگیری از تکرار حوادث مشابه کرد.1401/05/02
23:06:25
0.0 / 5
430
تگهای خبر: برنامه , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام