وزیر كشور :

ثبت نام اربعین به زودی شروع می شود

ثبت نام اربعین به زودی شروع می شود

به گزارش خبرگزاری نام وزیر کشور با بیان این که ثبت نام سفر اربعین به زودی شروع می شود، اظهار داشت: زایران اربعین باید دوز یادآور تزریق کنند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، احمد وحیدی امروز در حاشیه جلسه ستاد مرکزی اربعین در جمع خبرنگاران اظهار نمود: از مدت ها پیش برنامه ریزی ها برای برگزاری مراسم اربعین شروع شده است. در جلسه امروز هماهنگی با استانداران در مرزها، سازمان هایی چون هلال احمر، سپاه، نیروهای مسلح، ارتش، نیروی انتظامی و سایر دستگاه ها بخصوص وزارت نیرو و راه که مسئولیت های مختلف در حوزه اربعین دارند و دیگر نهادهای عمومی و دولتی انجام شد. ما با این دستگاه ها نشست های جداگانه ای داشته ایم و موضوعات مختلف مورد بحث واقع شد.
وزیر کشور اظهار داشت: آماده سازی بیشتر برای سفر اربعین در حوزه حمل و نقل و جاده، اسکان، پشتیبانی ها و هماهنگی با عراق هم بررسی گردید. در این حوزه آمادگی خوبی وجود دارد که امیدواریم با مشارکت همگان و نهادهای دولتی و عمومی سفر خوب و راحت و ایمنی را برای برای همه فراهم نماییم.
وحیدی درباره زمان آغاز ثبت نام زایران عتبات عالیات اظهار داشت: ثبت نام از روزهای آینده در سامانه حج و زیارت شروع می شود و همه عزیزانی که قصد مشارکت در این سفر فرهنگی و مذهبی را دارند، می توانند نام نویسی کنند تا بدانیم برنامه های خویش را برای چه تعدادی آماده نماییم.
وی افزود: همه کسانی که تمایل دارند در این سفر بزرگ و در این فعالیت فرهنگی شرکت نمایند، حتما اعلام کنند که از چه مسیری و در چه روزهایی قصد سفر دارند.
وزیر کشور درباره واکسن به زائرین اربعین اظهار داشت: پیشبینی وزارت بهداشت این است که یک دوز یادآور تزریق شود. یعنی کسی که دو دوز تزژیق کرده، دوز سوم و کسی که سه دوز تزریق کرده، دوز بعدی را هم تزریق کند.
وحیدی درباره ی قیمت روادید اظهار داشت: امیدواریم با لغو روادید و قولی که دوستان عراقی دادند مشکلی در این حوزه وجود نداشته باشد. بحث این است که لغو روادید زمینی داشته باشیم که طرف مقابل هم قول مساعد داده است.
وزیر کشور در انتها اظهار داشت: بر مبنای تعهدی که طرف عراقی داده است ان شاءالله در روزهای اربعین شاهد لغو روادید باشیم، البته همین هم اکنون لغو روادید شده اما در تعداد محدودی شامل ۲ هزار ۵۰۰ تا لغو روادید روزانه است که این هم از راه سازمان حج و زیارت صورت می گیرد.
منبع:

1401/04/06
12:28:42
0.0 / 5
483
تگهای خبر: برنامه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام