معاون وزیر دادگستری عنوان كرد

افزایش حدود 20 برابری کودکان کار در ایران با روی کار آمدن طالبان

افزایش حدود 20 برابری کودکان کار در ایران با روی کار آمدن طالبان

به گزارش خبرگزاری نام زنجان معاون وزیر دادگستری اظهار داشت: با روی کار آمدن طالبان در افغانستان، شاهد افزایش حدود ۲۰ برابری کودکان کار در کشورمان هستیم.فتاح احمدی پس از ظهر امروز (۲۴ خردادماه) در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مرجع استانی حقوق کودک، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه حقوق کودکان کار بسیار حائز اهمیت بوده و در جهان مباحث مختلفی در این رابطه مطرح می شود، اظهار نمود: کودک کار مختص به ایران نبوده و همه دنیا درگیر این مساله است، با این وجود در ایران هم با عنایت به شرایط کشورهای همجوار همچون افغانستان طی ماه های گذشته شاهد ورود خانواده های افغانستانی بودیم که همه زندگی خویش را رها کرده و به ایران پناه آوردند.

وی افزود: این رخداد سبب شده است که تعداد کودکان کار در سطح شهرها افزایش پیدا کند، به همین خاطر این مورد باید مورد توجه همه ارگان های ذی ربط باشد.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری در ادامه با اشاره به اینکه کودکان کار قربانی گروه ها و شبکه های مختلفی هستند، خاطرنشان کرد: مبحث زباله گردی یکی از موارد بسیار مهم در این حوزه می باشد که باید توجه ویژه به این مساله داشت، به همین خاطر معتقدیم شهرداری ها باید به بحث تفکیک زباله از مبدا ورود پیدا کنند.

این مسئول تصریح کرد: وقتی زباله ای وجود نداشته باشد و از مبدا تفکیک شود، اساسا دیگر کودک زباله گردی نخواهیم دید و قانون در این رابطه تکلیف را مشخص کرده و باید اجرا شود. گردش مالی زباله در شهری همچون تهران ۶۰۰۰ میلیارد تومان است که همه را برای ورود به آن وسوسه می کند، ازاین رو این موارد باید مدنظر قرار گیرد.

منبع:

1401/03/24
21:04:57
0.0 / 5
512
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام