رئیس جمهور:

طرح جامع آب با عدالت و مبتنی بر قانون تدوین شود

طرح جامع آب با عدالت و مبتنی بر قانون تدوین شود

خبرگزاری نام: رئیس جمهور اظهار داشت: طرح جامع در حوزه آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعت باید با عدالت و مبتنی بر قانون با نظارت نخبگان تدوین و اجرا شود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، آیت الله ابراهیم رئیسی عصر پنجشنبه در نشست شورای اداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه آب یکی از مسائل مهم این استان و استانهای همجوار است، اظهار نمود: منابع آبی چهارمحال و بختیاری طی چند سال گذشته کاسته شده است که باید در این عرصه مدیریت آب به درستی اجرا شود.
وی ضمن اشاره به این که همراهی مردم در مساله آب ضروری می باشد، اظهار داشت: تأمین آب آشامیدنی یکی از اولویت ها است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه برخی مناطق چهارمحال و بختیاری با تانکر آب رسانی می شود، خاطرنشان کرد: طرح جامع در حوزه آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعت باید با عدالت و مبتنی بر قانون با نظارت نخبگان تدوین و اجرا شود.
رئیسی ضمن اشاره به لزوم تعیین الگوی کشت، افزود: سرمایه گذار بخش خصوصی باید در استان جذب شود.
وی ضمن اشاره به این که رشد اقتصاد با افزایش سرمایه گذاری و بهره وری ایجاد می شود، اضافه کرد: چهارمحال و بختیاری دارای ظرفیت گردشگری می باشد که باید از این فرصت بر مبنای حفظ مبانی فرهنگی استفاده گردد.
رئیس جمهور اظهار نمود: اشتغال در چهارمحال و بختیاری بر مبنای فعال شدن بخش گردشگری و صنایع تبدیلی و تکمیلی ایجاد می شود.
وی به نرخ بیکاری اشاره نمود و اظهار داشت: رفع این مشکل برای استانهای زاگرس نشین باید با جدیت پیگیری شود.
رئیسی با اشاره به اینکه آمایش سرزمین نسخه مناسبی برای توسعه عدالت محور است، خاطرنشان کرد: با این مهم به ظرفیت های استان پرداخته خواهد شد.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید زیر ساخت های ورزشی در چهارمحال و بختیاری تقویت شود، اظهار داشت: این دغدغه مردم استان است.
وی اظهار داشت: چادر مشکی حجاب و کشتارگاه این استان از ظرفیت هایی مناسب می باشد که با تقویت آن اشتغال زایی در چهارمحال و بختیاری افزایش خواهد یافت.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه مدیران باید با انگیزه، تحول گرا و کارآمد باشند، اظهار نمود: افرادی باید مسئولیت قبول کنند که دارای روحیه تحولی، انقلابی، جهادی، باانگیزه و کارآمد باشند.
رئیسی به برنامه های دشمن در برابر ملت ایران و نظام اسلامی اشاره نمود و اظهار داشت: دشمن تصور می کند با اعمال برخی محدودیت ها ما را متوقف می کند اما اعلام و اقدام کردیم که با این محدودیت ها متوقف نمی شویم و بنا بر اذعان کاخ سفید فشار حداکثری غرب مفتضحانه شکست خورده است.
وی به سفر رهبر معظم انقلاب به شهرستان کوهرنگ و منطقه لبد کوهرنگ اشاره نمود و اظهار داشت: انتظار می رود در طول این سال ها در مورد رفع محرومیت در این منطقه همچون راه اندازی زیرساخت، آب و مدرسه سازی اقدامات شایسته تری انجام می گرفت هرچند مردم این منطقه شکرگزار هستند و با ادب و اخلاص و بزرگواری رفتار کردند.منبع:

1401/03/20
14:35:26
0.0 / 5
513
تگهای خبر: برنامه , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام