حسینی خبر داد؛

برنامه هفتم توسعه را قبل از لایحه بودجه ۱۴۰۲ به مجلس ارسال میکنیم

برنامه هفتم توسعه را قبل از لایحه بودجه ۱۴۰۲ به مجلس ارسال میکنیم

به گزارش خبرگزاری نام، معاون رئیس جمهور در امور مجلس اظهار داشت: تلاش داریم تا برنامه هفتم توسعه را قبل از ارسال لایحه بودجه به مجلس ارسال نماییم تا بتوانیم لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کشور را بر اساس آن تدوین نماییم.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از خانه ملت، سیدمحمد حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور در ارتباط با زمان ارسال لایحه برنامه پنج ساله هفتم توسعه از جانب دولت به مجلس و تاکید مقام معظم رهبری بر این موضوع، اظهار داشت: دولت قبل، برنامه ششم را به نحوی تدوین کرد که تنها شامل یک سری احکام بود و با وجود تذکر مجلس اما اقدامی در جهت اصلاح نکرد، ازاین رو نمایندگان در آن زمان با دریافت مجوز از مقام معظم رهبری آغاز به تدوین و تصویب برنامه ششم توسعه کردند.
وی خاطرنشان کرد: البته بنیه کارشناسی نمایندگان در این حوزه نسبت به دولت کمتر است چونکه دولت در کل کشور از روستاها، بخش ها تا بخش های بزرگتر نیروهایی را دارد و نسبت به جامعه اشراف و آشنایی بیشتری دارد و براین اساس تدوین برنامه های پنج ساله توسعه برعهده دولت قرار داده شده است. دولت سیزدهم هم دارای طرح و برنامه های گوناگونی است و در این خصوص سند تحول خویش را در ۳۷ محور و برنامه تدوین و ابلاغ کرده است.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس اظهار داشت: تمامی چالش ها و راهکار ها برای دستیابی به وضع مطلوب و وظایف دستگاه ها در این سند تحول کاملا مشخص شده است. دولت ها گاهی گرفتار روزمرگی می شوند اما دولت سیزدهم نگاه بلند مدتی برای اتخاذ تصمیمات و رویکردها دارد. در این خصوص ستادی برای نظارت بر روش اجرای سند تحول در دولت تشکیل شده است و نسبت به روند اجرایی آن گزارش های لازم را به رئیس جمهور عرضه می کنند.
حسینی ضمن اشاره به این که سند تحول می تواند مبنای تدوین لایحه برنامه هفتم توسعه شود، بیان نمود: حالا سازمان برنامه و بودجه موظف شده تا شش برنامه پنج ساله گذشته را با حضور کارشناسان مختلف صدمه شناسی کند و گزارش کاملی را به دولت ارائه نماید. تلاش ما تدوین برنامه ای مفید با قابلیت اجرا در کشور است.
وی اضافه کرد: برای تدوین نهایی برنامه هفتم توسعه هنوز منتظر ابلاغ سیاست های کلی مجمع تشخیص مصلحت نظام هستیم، حالا در مجمع تشخیص درحال بحث و بررسی روی این مورد هستند و هر زمان به دولت ابلاغ گردید، ما برپایه آن برنامه پنج ساله هفتم توسعه را تدوین و به مجلس ارسال خواهیم کرد. مسلماً مجلس با دغدغه و اهتمامی که دارد، لایحه دولت را بررسی خواهد نمود.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس تأکید کرد: تلاش داریم تا برنامه هفتم توسعه را قبل از ارسال لایحه بودجه به مجلس ارسال نماییم تا بتوانیم لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کشور را بر اساس آن تدوین نماییم.


منبع:

1401/02/24
13:52:52
0.0 / 5
587
تگهای خبر: ابلاغ , برنامه , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام