واکنش اولیانوف به بازداشت مورا در بازگشت از تهران

واکنش اولیانوف به بازداشت مورا در بازگشت از تهران

خبرگزاری نام: نماینده روسیه در سازمان های بین المللی واقع در وین اعتراض خود نسبت به بازگشت معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در فرودگاه فرانکفورت در بازگشت از تهران را ابراز کرد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی واقع در وین روز جمعه در توییتی نوشت: اگر با مقامات بالا رده اتحادیه اروپا این چنین رفتار شود، آن وقت عامه مردم باید چه انتظاری داشته باشند؟ بیایید امیدوار باشیم که این تنها سوء تفاهمی باشد که دیگر تکرار نمی گردد.
انریکه مورا سه شنبه شب برای دیدار با مقامات وزارت خارجه کشورمان در سفری دو روزه به تهران سفر کرده بود.
وی بامداد امروز در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: توسط پلیس آلمان در فرودگاه فرانکفورت در راه بروکسل، که از تهران برمی گشتم، بدون هیچ توضیحی بازداشت شدم. یک مقام اتحادیه اروپا در یک ماموریت رسمی با گذرنامه دیپلماتیک اسپانیایی. پاسپورت و گوشی هایم را ضبط کردند.
مورا بعد از ساعتی در توییت دیگری نوشت: همین حالا به همراه دو تن از همکارانم - سفیر اتحادیه اروپا در سازمان ملل در وین و رییس بخش ایران سرویس اقدامات خارجی اروپا - آزاد شدم. ما به دور از یکدیگر نگه می داشتند. آنها حاضر نشدند تا توضیحی درباب آنچه که نقض کنوانسیون وین به نظر می آید، عرضه کنند.
منبع:

1401/02/23
23:37:39
0.0 / 5
594
تگهای خبر: بازداشت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام