قالیباف در نطق پیش از دستور:

رتبه بندی معلمان، پیشانی خدمت مجلس انقلابی به فرهنگیان است

رتبه بندی معلمان، پیشانی خدمت مجلس انقلابی به فرهنگیان است

به گزارش خبرگزاری نام رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته معلم اظهار داشت: رتبه بندی معلمان، پیشانی خدمت مجلس انقلابی به فرهنگیان است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف در نطق قبل از دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: پیشاپیش فرارسیدن عید سعید فطر را به تمام مسلمانان جهان بخصوص ملت شریف و مؤمن ایران اسلامی تبریک و تهنیت می گویم.
وی اضافه کرد: ماه رمضان سرشار از برکات الهی است و مؤمنان و سعادتمندان با بندگی خالصانه در این ماه از این برکات بهره مند شدند. از تمام مردم عزیز ایران التماس دعای خیر برای توفیق تمامی نمایندگان مجلس در عمل به وظایف خود و سربلندی در مقابل ملت ایران را دارم.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فرارسیدن سالروز شهادت معلم انقلاب و استاد همیشه زنده و پایدار شهید مرتضی مطهری را گرامی می دارم. مرحوم آیت الله مطهری به معنای واقعی کلمه پرچمدار بینش نوین اسلامی و احیای تفکر اسلامی در عصر حاضر بود و میتوان از ایشان بعنوان یکی از بزرگترین مجاهدان اصلی جهاد تبیین در تاریخ انقلاب اسلامی نام برد. اندیشه های آن شهید امروز راهنمای تفکر ناب اسلامی و بهترین میزان اندیشه های انقلابی به دور از افراط و تفریط است.
قالیباف افزود: دستگاههای فرهنگی کشور و مجاهدان عرصه های جهاد تبیین باید از اندیشه های آن شهید عزیز همچون یک دارایی پرارزش و کم نظیر حراست کنند و برای نشر آنکه ناب ترین نمونه ظهور اندیشه های انقلاب اسلامی بود، حداکثر تلاش خویش را به کار بگیرند و کم رنگ شدن مطهری، کم رنگ شدن اندیشه انقلاب اسلامی است و باید به دقت از این مورد مراقبت کرد و در جهت نشر اندیشه های آن شهید بزرگوار بخصوص در بین نسل جوان و دانشجویان کوشید.
رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همینطور روز معلم را که به این مناسبت نامگذاری شده، گرامی می دارم و هفته گرامیداشت معلم را به تمامی فرهنگیان عزیز در سرتاسر کشور تبریک می گویم. وظیفه مسؤلان در هر سطحی کوشش برای تکریم معلمان است چون که همه ما به نحوی زیر بار منت و مرهون الطاف معلمان هستیم و بزرگداشت معلم، بزرگداشت جامعه است.
قالیباف متذکر شد: در مجلس یازدهم از روز اول پیگیری تصویب قانون رتبه بندی معلمان و عمل به وعده های برزمین مانده در دستور کار قرار گرفت و توفیق داشتیم با تلاش شبانه روزی این مطالبه قدیمی را به سرانجام برسانیم و بخشی از دین خود نسبت به معلمان را ادا نماییم. رتبه بندی معلمان، پیشانی خدمت مجلس انقلابی به فرهنگیان است و از آنجائیکه ریل گذاری قانونی لازم برای اجرای این قانون در مجلس شورای اسلامی به انجام رسیده است، انتظار می رود دولت با تسریع در تصویب مراحل نهایی اجرایی شدن قانون رتبه بندی معلمان، هرچه سریع تر و در همین روزهای پیش رو به مطالبات معلمان جامه عمل بپوشاند. ان شاءالله در ادامه مسیر هم با نظارت دقیق بر اجرای این قانون بتوانیم در مقابل معلمان کشور سربلند باشیم.
وی بیان نمود: درباره اتفاقات تلخ ناامنی های این روزها در افغانستان باید بگویم که آمریکا با استفاده از داعش به دنبال ایجاد ناامنی در این کشور است تا با ایجاد فتنه قومی و مذهبی در افغانستان، مردم مظلوم این کشور را در بحرانی بی سابقه فرو برده و از دولت مستقر در کابل باج خواهی کند. رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران، تأمین امنیت را وظیفه کابل می داند که متأسفانه تابحال نتوانسته به وظیفه خود عمل کند و در این حوزه تاکید می نماییم تشکیل دولت فراگیر که همه ارکان افغانستان را نمایندگی کند، از نخستین الزامات در تأمین امنیت پایدار به حساب می آید.


منبع:

1401/02/11
11:40:23
0.0 / 5
634
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام