با اشاره به شعار سال ۱۴۰۱؛

پژمانفر: مراکز دانش بنیان می توانند پیروزی های زیادی در حوزه اشتغال زایی ایجاد کنند

پژمانفر: مراکز دانش بنیان می توانند پیروزی های زیادی در حوزه اشتغال زایی ایجاد کنند

به گزارش خبرگزاری نام خراسان رضوی عضو کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت مراکز دانش بنیان می تواند پیروزی های زیادی را برای ما در حوزه اشتغال زایی ایجاد نماید، بنابراین لازم است تمام بخش های حاکمیت بر روی این مورد وقت بگذارند.


نصراله پژمانفر در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به شعار سال ۱۴۰۱ اظهار نمود: موضوعات اقتصادی مسائلی نیستند که تنها یک سال به آنها پرداخته شود و بعد کنار گذاشته شوند، بلکه باید به صورت مستمر مورد توجه قرار گیرند. در طول سنوات گذشته هم شاهد بودیم دشمن تمام همت خویش را صرف ایجاد فشار بر اقتصاد کشور ما می کرد تا از این طریق بتواند به اهداف خود برسد.
وی با اشاره به اینکه ما باید از زوایای مختلف به حل مسائل اقتصادی کشور بپردازیم، افزود: شعار سال قبل هم به تولید و اشتغال زایی مربوط می شد، اما برای پیشرفت در این حوزه و دستیابی به یک تولید رقابت محور و اثرگذار در بازار جهانی که منجر به ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی شود، باید از ظرفیت مراکز دانش بنیان استفاده نماییم.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس با تکیه بر این که استفاده از ظرفیت مراکز دانش بنیان می تواند راهی میانبر باشد برای کم کردن فاصله اقتصادی ما با سایر کشورها، اضافه کرد: با استفاده از ظرفیت این مراکز کیفیت، کمیت و قیمت محصولات تولیدی ما ارتقا می یابد و آماده رقابت در بازارهای دنیا می شوند و این در نهایت می تواند ما را به اشتغال زایی پایدار برساند و پیروزی های زیادی را برای ما در این عرصه ایجاد نماید، بنابراین لازم است تمام بخش های حاکمیت بر روی این مورد وقت بگذارند.
پژمانفر با اشاره به اینکه پیشرفت های کشور در حوزه صنایع نظامی، نتیجه توجه به ظرفیت های علمی در این عرصه بوده است، اظهار داشت: برای پیشرفت در عرصه هایی نظیر صنعت خودرو، غذایی و پوشاک هم ما نیازمند سرمایه گذاری جدی بر روی مراکز دانش بنیان هستیم.
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در مورد وظایف قوه مقننه برای تحقق شعار سال جاری، بیان نمود: بخشی از وظایف مجلس در ارتباط با تصویب قوانین حمایتی است که حالا هم این کار را انجام می دهد، قسمتی دیگر از وظایف مجلس هم این است که نظارت های لازم را انجام دهد تا این حمایت ها موثر واقع شود. به این منظور ما کمیسیون ویژه ای را پیشبینی کردیم و قانونی هم تصویب و به شورای نگهبان ارسال کردیم و بعد از برگشت این مصوبه، اصلاحاتی را بر روی آن اعمال کردیم. امیدواریم این قانون و دیگر قوانینی که در حوزه استفاده از ظرفیت مراکز دانش بنیان وجود دارد، بتواند در ارتقاء تولید داخلی کشور موثر واقع شود.
منبع:

1401/01/01
13:30:46
0.0 / 5
796
تگهای خبر: قانون , كیفیت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام