رئیس سازمان انرژی اتمی:

حرکت در راه توسعه تکنولوژی های جدید در زمره جهاد مقدس قرار می گیرد

حرکت در راه توسعه تکنولوژی های جدید در زمره جهاد مقدس قرار می گیرد

آیین تجلیل از بازیگران و عوامل اجرائی فیلم سینمایی «هناس» و همین طور تکریم خانواده شهید هسته ای داریوش رضایی نژاد با حضور مهندس محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، شهره پیرانی، همسر شهید رضائی نژاد، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر تهران و مدیر عامل شرکت نوسازی عباس آباد شهرداری تهران، شامگاه پنجشنبه 12 اسفند در سالن همایش های منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد تهران اجرا شد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، معاون رییس جمهور در این آیین ضمن بیان تبریک حلول ماه شعبان و قدردانی از زحمات باارزش عوامل و دست اندرکاران فیلم هناس، گفت: این اثر هنری جلوه ای از فرمان مقام معظم رهبری در پروسه جهاد تبیین می باشد. برای اینکه علاوه بر تبیین صحیح تاریخ، عظمت شهید و راه شهیدان را به تصویر کشیده است. راه شهیدان دست یابی به قله های رفیع و پیشرفت بود و در این راه برنامه دشمنان به جهت اینکه ایران به تعالی و تکامل دست پیدا نکند، بسیار جدی و برنامه ریزی شده می باشد.
اسلامی با اشاره به این که آمریکایی ها در تامین منافع ملی کشورشان اعتقادی به محدودیت جغرافیایی ندارند، اشاره کرد: شعار آمریکایی ها پیشتازی برای پیشوایی است، آنها در دکترین امنیت ملی کشور آمریکا تحقق منافع ملی را چه با روش دیپلماسی و چه با روش زور می خواهند تامین کنند.

وی ادامه داد: قسمتی از منافعی که قلمرو جهانی دارد، فناوری های پیشرفته می باشد. علم، فناوری و صنعت، توان مالی و اقتصادی به وجود می آورد و هرچه در فناوری رشد بیشتری ایجاد شود، قدرت مالی و ارزش افزوده بالاتری به دنبال آن می آید.
اسلامی افزود: این منطقه برای ما که تحت سلطه و تابع هیچ کشوری نیستیم و سیاست های استکباری را نمی پذیریم، منطقه ممنوعه لحاظ می شود. آنها تمام تلاش خودرا برای ایجاد ضعف و ناامیدی در ایران اسلامی معطوف کرده اند.
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به نمایان سازی سازوکار تهدید و تطمیع مستکبرین در فیلم هناس اشاره کرد: بنده بیش از بیست سال پیش را به خاطر دارم که اشخاصی در رشته های هسته ای و فناوری های پیشرفته را با تطمیع از ایران خارج کردند و اجازه ندادند که در زمینه های فناوری پیشرفته در ایران فعالیت کنند و موجب اقتدار این کشور باشند.

وی ادامه داد: نکته مهم این فیلم ایستادگی شهید رضایی نژاد و همسر ایشان در مقابل خواسته های دشمنان بود. این ایمان است که ما را برای حفظ عزت ملی ثابت قدم نگاه می دارد.
اسلامی افزود: همه این شهیدان رفتند تا ایران اسلامی به قله عزت برسد که با تلاش شهدا و سایر دانشمندان مسیر عزت به بهترین شکل ممکن طی شده است. بایستی به یاری حق تعالی برخی مشکلات که در زمینه اقتصادی وجود دارد را سریعتر رفع نماییم. در این جنگ اقتصادی، استواری اقتصادی کشور که مبنای آن حفظ ارزش پول ملی می باشد را باید احیا نماییم.
معاون رییس جمهور با اشاره به تأثیر دو حوزه اقتصادی و نظامی در قدرت دیپلماسی کشور اظهار داشت: بنیه نظامی و اقتصادی از با اهمیت ترین ابزارهای قوه دیپلماسی کشور است و پایه این ها داشتن علم و فناوری پیشرفته بدون حد و مرز می باشد. در هر حوزه ای که سعی کردیم و به دنبال آن بودیم به موفقیت رسیدیم و بخش هایی هم هستند که مغفول مانده اند و باید با تلاش بیشتر برای تحقق آنها تلاش نماییم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره فیلم هناس اظهار داشت: این اثر کار بسیار باارزشی هست که تاریخ و سرگذشت شهید را با زبان هنر به تصویر کشید. بحث تهدیدهایی که دشمن داشته و مزاحمت هایی که در روند پیشرفت انقلاب ایجاد کردند را به زیبایی بیان کرد.
اسلامی در ادامه با اشاره به نقش این اثر در پیشرفت جامعه و جوانان اظهار داشت: این فیلم بر نگرش جوانانی که به دنبال کسب علم و پیشبرد اهداف علمی کشور هستند بسیار تأثیرگذار است. حرکت در علوم و فناوری پیشرفته با توجه به این که دشمن در مقابل این حرکت علمی ایستاده است در زمره جهاد مقدس قرار می گیرد.
وی افزود: ما باید ارزش های واقعی، ارزش هایی که موجب عزت، پیشرفت و سعادت این ملت و انقلاب می شود را به نمایش بگذاریم و لازم است این حرکت استمرار داشته باشد و تکرار شود.
معاون رییس جمهور در آخر از همسر و دختر شهید داریوش رضایی نژاد که در ثبت این ارزش بزرگ در انقلاب نقشی موثر ایفا کرده اند، تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است، فیلم هناس به کارگردانی حسین دارابی، نویسندگی احسان ثقفی و مهدیه عین اللهی و تهیه کنندگی محمدرضا شفاه در چهلمین جشنواره فیلم فجر سال ۱۴۰۰ اکران شد.1400/12/13
16:34:21
0.0 / 5
522
تگهای خبر: برنامه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام