در گزارش كمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح شد؛

امیرعبداللهیان: مذاکرات هنوز به اتمام نرسیده است

امیرعبداللهیان: مذاکرات هنوز به اتمام نرسیده است

به گزارش خبرگزاری نام مطابق با گزارش کمیسیون امنیت ملی مجلس، وزیر امور خارجه در جلسه امروز این کمیسیون تصریح کرد که مذاکرات هنوز به اتمام نرسیده و آمریکا باید تصمیمات سخت سیاسی بگیرد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی طی گزارشی رسمی نشست امروز (۹ اسفند ماه) با وزیر امور خارجه را شرح داد.
در این گزارش آمده است: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جهت وظایف نظارتی خود و به منظور بررسی گفتگوهای جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۴، نشستی فوق العاده با دعوت از حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه برگزار کرد.
این نشست پنجمین جلسه کمیسیون با این مورد در دولت سیزدهم بود که با دعوت از وزیر امور خارجه و یا معاون سیاسی این وزارت خانه برگزار شد که هدف آن شفافیت روند مذاکرات وین برای نمایندگان ملت و پیگیری تحقق اهداف و چارچوب های «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها» است.
وزیر خارجه در این نشست با جزئیات، تلاشهای دولت و تیم مذاکره کننده برای حصول توافق را تشریح و تصریح کرد: مذاکرات هنوز به اتمام نرسیده و آمریکا باید تصمیم های سخت سیاسی بگیرد که هنوز چنین تصمیماتی را نگرفته است.
نمایندگان مجلس یازدهم با دغدغه حفظ توانمندی های هسته ای، رفع کامل تحریم ها و بهبود معیشت مردم، در جریان بررسی های خود از روند مذاکرات، تحقق هدف انتفاع اقتصادی مردم ایران از مسیر رفع تحریم ها را اولویت قرار داده اند و اظهارنظر درباره هر توافق احتمالی را با این معیار صورت خواهند داد.
بر اساس ماده ۷ قانون اقدام راهبردی، در صورت شکل گیری نهایی یک توافق، دولت می بایست گزارشی از تحریم های لغو شده به مجلس شورای اسلامی عرضه کند تا بعد از بررسی آن در کمیسیون های تخصصی و صحن علنی، امکان اجرای هرگونه محدودیت در برنامه هسته ای را کسب کند.
از این جهت، نمایندگان مردم ضمن تاکید بر حفظ خطوط قرمز منافع ملی در مذاکرات همچون رفع تحریم ها، دریافت تضمین های لازم و فرصت لازم برای راستی آزمایی دقیق، یادآور می شود که جمهوری اسلامی، در کسب منافع ملی، هیچ ضرب الاجلی را نمی پذیرد. ضرب الاجل واقعی برای ملت ایران، منافع ملت ایران و رفع موانع تجارت خارجی ایران است.


منبع:

1400/12/09
20:42:46
0.0 / 5
638
تگهای خبر: برنامه , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام