امیر سیاری:

جنگ هایی که در دنیا رخ می دهد را رصد می نماییم

جنگ هایی که در دنیا رخ می دهد را رصد می نماییم

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر این که در نبردهای امروز فناوری‍های روز نقشی متفاوت دارد، اظهار داشت: جنگ هایی که در دنیا رخ می دهد را رصد می نماییم..به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، امیر دریادار حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش در آئین افتتاح «نمایشگاه نخبگان، ذوالفقار علمی ولایت» ضمن گرامیداشت یاد ۲ شهید حادثه اخیر هواپیمای نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: به روح بلند همه شهدا خصوصاً ۲ شهید عزیزی که تازه به این درجه نائل شدند و هموطن عزیز درگذشته در این سانحه درود می فرستیم. حقیقتاً این ۲ شهید بزرگوار شعار «ارتش فدای ملت» را به منصه ظهور رساندند و نشان دادند که هرکجا لازم باشد ارتش آماده است تا خودرا فدای ملت کند.
وی اضافه کرد: ماموریت ارتش جمهوری اسلامی ایران حفظ تمامیت ارضی، استقلال و نظام اسلامی است. برای انجام این ماموریت بدون شک ارتش باید خودرا از هر نظر آماده و از تجربیات گذشته نیز به خوبی استفاده نماید. البته تهدیدات آینده با گذشته متفاوت می باشد. در اتفاقات مختلف سالهای اخیر که در سراسر جهان رخ داده می بینیم که جنگ ها با گذشته تفاوت پیدا کرده و نبردهای امروز متکی به تکنولوژی روز است.
معاون هماهنگ کننده ارتش اشاره کرد: برای آمادگی و غافلگیر نشدن همیشه باید همراه با حفظ مؤلفه های اقتدار آفرین، با تکنولوژی روز حرکت نماییم. مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا هم فرموده اند که در درگیری هایی که در دنیا رخ می دهد شما مثل یک تماشاگر که کنار تشک کُشتی ایستاده باشید و فنون های مختلفی که آنها مقابل هم استفاده می نمایند را بررسی کنید و بعد بر طبق آن ببینید چگونه می توانیم خودمان را در مقابل آنها قوی تر نماییم. بدین سبب ما جنگ ها یا درگیری هایی که در سراسر دنیا رخ می دهد را رصد می نماییم.
امیر دریادار سیاری اشاره کرد: ما باید با تکیه به توانمندی داخلی خود، هر روز نسبت به روز قبل پیشرفت داشته باشیم و قوی تر شویم و بر طبق نیاز روز و آینده، نیروهایمان را آموزش دهیم، سطح علمی نیروی انسانی هم بالا برود و از ظرفیت های موجود در کشور برای استمرار حرکت در راه بهره مندی از علوم استفاده نمائیم.
معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: امروز می بینیم که معاونت علوم، تحقیقات و فناوری ارتش نمایشگاهی از توانمندی نخبگان وظیفه را به معرض نمایش گذاشته است. در سطح کارکنان پایور هم ما چنین مواردی داشته ایم. فرماندهان باید بسترسازی، حمایت و هدایت این نخبگان عزیز سرباز و پایور را همانند گذشته، به خوبی انجام دهند تا با تقویت روحیه نوآوری و ابتکار، نخبگان بتوانند در جهت حل مسائل روز و تامین نیاز مندی ها حرکت کنند.
امیر دریادار سیاری اشاره کرد: ما امروز خوشبختانه به جایی رسیده ایم که وقتی برمی گردیم و گذشته و دستاوردهایمان را می بینیم از آن لذت می بریم. امروز نخبگان، مراکز دانش بنیان، دانشگاه ها همچون گذشته برای طی این مسیر امیدآفرین پای کارند.

1400/12/08
12:55:51
0.0 / 5
653
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام