رایزنی امیرعبداللهیان با وزیرخارجه مجارستان برای بازگشت ایرانیان مقیم اوکراین

رایزنی امیرعبداللهیان با وزیرخارجه مجارستان برای بازگشت ایرانیان مقیم اوکراین

خبرگزاری نام: وزیر امور خارجه کشورمان و پیتر سیارتو وزیر امور خارجه مجارستان درباب بحران اوکراین و همکاری برای تسهیل بازگشت ایرانیان مقیم اوکراین به کشورمان گفتگو و تبادل نظر کردند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در این گفت و گوی تلفنی ضمن ابراز نگرانی از اقداماتی که پیش تر از طرف ناتو در ایجاد بحران در منطقه شرق اروپا انجام گرفته، بر پشتیبانی از راهکارهای سیاسی برای حل بحران اوکراین اصرار کرد.
وزیر امور خارجه مجارستان نیز ضمن ابراز نگرانی شدید از شروع عملیات نظامی و تایید ضرورت استفاده ار راهکارهای سیاسی و دیپلماتیک، ابراز امیدواری کرد ابعاد این بحران در سریع ترین زمان ممکن مدیریت و کنترل شود.
وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه از همتای مجارستانی خود خواهان کمک های انسان دوستانه این کشور برای تسهیل روند انتقال ایرانیان مقیم اوکراین بوسیله خاک مجارستان به کشورمان شد.
امیر عبداللهیان تصریح کرد شهروندان ایرانی همچون دانشجویان، خانواده دیپلمات ها و سایر ایرانیان مقیم اوکراین، خواهان ورود به مرزهای لهستان و مجارستان برای بازگشت به کشورمان می باشند.
وزیر امورخارجه مجارستان در پاسخ اشاره کرد: کشورش برای پیگیری انتقال شهروندان ایرانی بوسیله خاک مجارستان از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و دستورات لازم برای پذیرش ایرانیان بدون نیاز به ویزا در خاک مجارستان و فراهم آوردن تسهیلات فوری برای بازگشت آنان به کشورمان را صادر خواهدنمود.
امیرعبداللهیان از اهتمام دولت مجارستان برای کمک و ارائه تسهیلات لازم به ایرانیان مقیم اوکراین برای خروج امن از این کشور قدردانی کرد.
منبع:

1400/12/06
13:17:16
0.0 / 5
543
تگهای خبر: دولت , وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام