سرلشكر باقری:

برد تسلیحات بالگردهای هوانیروز متناسب با تسلیحات روز دنیا است

برد تسلیحات بالگردهای هوانیروز متناسب با تسلیحات روز دنیا است

به گزارش خبرگزاری نام رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن اشاره به طرح های ابتکاری نیروی زمینی ارتش در حوزه های ارتباطی و جنگ الکترونیک، اظهار داشت: برد تسلیحات بالگردهای هوانیروز متناسب با تسلیحات روز کشورهای پیشرفته شده است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه افتتاح مرکز فرماندهی و کنترل قرارگاه جنوب شرق نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران، عنوان کرد: به همت فرماندهان و مسؤلان نیرو در سالهای اخیر در نیروی زمینی ارتش تحولات قابل ملاحظه ای محقق شده است.
وی ضمن اشاره به توانمندی ها و پیشرفت های صورت گرفته در بخش فناوری و اطلاعات نیروی زمینی ارتش، اظهار داشت: امروز طرح های ابتکاری در حوزه ارتباطی، جنگ الکترونیک، فعالیتهای شناسایی و تعمیق شناسایی ها مشاهده شد که قابل توجه است.
سرلشکر باقری، ایجاد مرکز فرماندهی و کنترل را در قرارگاه جنوب شرق از دیگر دستاوردهای نیروی زمینی ارتش عنوان نمود و اضافه کرد: با اقدامات صورت گرفته همه آنچه که باید در مرزها دیده شود به لحاظ صوت، تصویر، دیتا به مراکز فرماندهی و کنترل منتقل می شود و در لحظه هم امکان مشاهده گزارش و هم امکان ابلاغ دستور قابل انجام است که در مرزهای جنوب شرق، شمال شرق، غرب و شمال کشور این اتفاق افتاده و روز به روز هم درحال تکمیل شدن است.
وی اضافه کرد: در نیروی زمینی ارتش برای نگهداری مناسب تر تجهیزات، غیر از آن تجهیزات که برای آموزش و عملیات آماده به کار هستند؛ مابقی در شرایط استاندارد می شوند و درصورتیکه نیاز عملیاتی باشد در زمان حداکثر یک ساعته به چرخه عملیات باز می گردند که کاری کاملاً پیشرفته و به روز است و تدبیر مناسبی برای نگهداری مطلوب تجهیزات و استفاده به هنگام است.
سرلشکر باقری ضمن اشاره به توانمندی های به دست آمده در بخش هوانیروز اظهار داشت: در حوزه هوانیروز هم بالگردهای نزاجا امروز با استفاده از سامانه های دید در شب از قابلیت اجرای عملیات شبانه برخوردار شده اند و همینطور تسلیحات آنها دارای برد متناسب با بالگردهای روز کشورهای پیشرفته دنیا شده است که این اقدامات با استفاده از صنعت بومی و ظرفیت های داخلی انجام شده و همه این موارد هم در میدان رزمایش تست عملیاتی خویش را گذرانده اند.
وی خاطرنشان کرد: از جهت نیروی انسانی، تلفیقی از پیشکسوتان نیروی زمینی ارتش به همراه جوانان دانشمند و آشنا به فناوری های روز دست در دست هم داده و در مجموعه قرارگاه جنوب شرق این نیرو کار می کنند که این اتفاق با ارزشی است.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود: نکته دوم استفاده از فناوری های روز در این قرارگاه است؛ یعنی دقت، هوشمندی و برد مناسب در سلاح ها و تجهیزات به صورت همزمان، که این دستاورد هم مهم و قابل توجه است.
وی خاطرنشان کرد: هم افزایی و در کنار هم قرار گرفتن مناسب همه تجهیزات و نهایتا آموزش و بکارگیری مناسب همه پارامترها با یکدیگر در مرزهای جنوب شرقی کشور نشان از توانمندی و موفقیت عزیزانمان در ارتش دارد.


منبع:

1400/12/01
12:50:38
0.0 / 5
733
تگهای خبر: آموزش , ابلاغ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام