رهبر انقلاب اسلامی تشریح كردند

وظایف رسانه های داخلی در مقابل دیکتاتوری رسانه ای غرب

وظایف رسانه های داخلی در مقابل دیکتاتوری رسانه ای غرب

خبرگزاری نام: رهبر معظم انقلاب اسلامی بتازگی دیکتاتوری رسانه ای را یکی از انواع دیکتاتوری قدرت های غربی توصیف کرده و وظایف رسانه های داخلی را نیز در مقابل این نوع دیکتاتوری تشریح کردند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، برمبنای بیاناتی که حضرت آیت الله خامنه ای روز ۱۹ بهمن در دیدار تعدادی از فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش داشتند و باتوجه به گسترش انواع رسانه ها در زمینه های مختلف، سیاست قطعی رسانه های معاند اسلام و ایران تحریف واقعیت ها با بکار بستن دروغ های حرفه ای تعریف شده است.
رهبر انقلاب اسلامی دراین زمینه خطاب به سئولان و متولیان رسانه ملی و صاحبان انواع رسانه ها خاطرنشان کردند: آنها برای اجرای این سیاست، با بزک کردن چهره زشت و فاسد رژیم طاغوت و پوشاندن خیانت های آنها، حتی به دنبال تزیین و آرایش تصویر سراپا جنایت ساواک هستند و در مقابل، با مخدوش کردن چهره انقلاب و امام بزررگوار، پیشرفتها، حقایق و نقاط مثبت انقلاب را کاملاً کتمان، و نقاط ضعف را صدها برابر بزرگ نمایی می کنند، بدین سبب در مقابل این تهاجم رسانه ای، جهاد تبیین یک فریضه قطعی و فوری است.
حضرت آیت الله خامنه ای دیکتاتوری رسانه ای را یکی از انواع دیکتاتوری قدرت های غربی با وجود ادعای آزادی بیان آنها خواندند و با اشاره به مصادیقی از آن همچون حذف نام و عکس شهید سلیمانی در فضای مجازی خاطرنشان کردند: آنها هر کلمه و تصویری را که با سیاست های غربی معارض باشد، ممنوع الانتشار می کنند و در مقابل از همین فضا برای تخریب اسلام و جمهوری اسلامی، استفاده حداکثری می کنند.
ایشان در مقابل این واقعیت تلخ، وظیفه همگان به ویژه مسئولان و متولیان رسانه ملی و صاحبان انواع رسانه ها را به میدان آمدن و روایت صحیح پیشرفتها و خدمات بزرگ انقلاب دانستند و افزودند: کارهای بزرگ و حماسه آمیزی در طول این چند دهه در عرصه های مختلف همچون اقتصادی، اجتماعی، عمرانی، آموزشی، بهداشت و درمان، صنعتی، دینی و فرهنگی، دیپلماسی و سیاسی، دفاعی و امنیتی رقم خورده است اما به سبب کم کاری ها انعکاس و خبر چندانی از این اقدامات حیرت آور در مجموعه رسانه ای کشور وجود ندارد، در صورتیکه هر یک از آنها سرفصلی برای جهاد تبیین است.
رهبر انقلاب گفتند: نباید گذاشت برخی از مشکلات اقتصادی و معیشتی بر روی این پیشرفتها و حماسه ها گرد و غبار بنشاند و آنها را از چشم مردم دور کند و به فراموشی سپرده شود.
حضرت آیت الله خامنه ای همین طور با اشاره به «تهاجم ترکیبی» جبهه دشمن مقابل ایران یعنی تهاجم اقتصادی، سیاسی، امنیتی، رسانه ای و دیپلماسی تاکید کردند: در مقابل این تهاجم ترکیبی و دسته جمعی، نمی توانیم همیشه در موضع دفاعی بمانیم و ما نیز باید در حوزه های مختلف همچون رسانه ای، امنیتی و اقتصادی تهاجم ترکیبی نماییم که دراین زمینه اهل فکر و اقدام به خصوص مسئولان، موظف به تلاش هستند.
ایشان پیشرفت های بیش از پیش کشور بر خلاف اراده بدخواهان را نویدبخش فردایی بهتر برای ملت دانستند و گفتند: همچنان که جمهوری اسلامی در طول این ۴۳ سال با قدرت به پیش رفته و روز به روز مستحکم تر و ریشه دارتر شده است، این حرکت به توفیق الهی در آینده نیز بهتر از گذشته ادامه خواهد یافت و دشمن باز هم ناکام خواهد شد.

منبع:

1400/11/25
09:14:25
0.0 / 5
648
تگهای خبر: آموزش , حكم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام