با ورود دادگستری استان مازندران

حکم تخریب ۱۳ ساختمان در حاشیه رود چالوس صادر شد

حکم تخریب ۱۳ ساختمان در حاشیه رود چالوس صادر شد

به گزارش خبرگزاری نام رئیس کل دادگستری مازندران از صدور حکم تخریب ۱۳ ساختمان درحاشیه رودخانه چالوس اطلاع داد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین اکبری در مورد حکم تخریب ۱۳ ساختمان در حاشیه رودخانه چالوس، اظهار داشت: بعد از وقوع سیل در استان، مشخص شد خیلی از این خسارات ناشی از ساخت وسازهای بی رویه و تجاوز به حریم رودخانه ها و مسیل ها بوده که مسؤلان قضایی استان در سالهای اخیر بارها بر اصلاح آن تاکید کرده اند اما با بی توجهی برخی نهادهای متولی روبرو شده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به دستور ویژه رئیس قوه قضاییه در خصوص برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در بستر رودخانه ها اظهار داشت: ساخت و ساز در بستر رودخانه به مانعی در راه هدایت سیلاب ها تبدیل می شود ازاین رو باید همگان به قوانین پایبند بوده و اقدام مغایر قانون برای همه خط قرمز باشد.

رئیس دستگاه قضایی استان در ادامه اظهار نمود: با ورود دادستان شهرستان چالوس به این مورد برای متجاوزان به حریم رودخانه چالوس، ۲۵ پرونده قضایی تشکیل شد که حکم تخریب ۱۳ مرکز اقامتی و تفریحی در چهارم بهمن ماه سالجاری صادر و ۷ پرونده در جریان رسیدگی است.

رئیس کل دادگستری استان مازندران به متجاوزان حریم رودخانه ها اخطار داد و اظهار داشت: رودخانه چالوس از منابع مهم منطقه است و درگذشته محل رشد گونه های مختلف ماهی بود اما ساخت و ساز اماکن تفریحی در حاشیه این رودخانه و ورود فاضلاب سبب آلودگی این رودخانه مهم شده است.

وی اضافه کرد: به همه رستوران داران و افرادی که در حاشیه رودخانه چالوس مراکز تفریحی و گردشگری دارند اعلام می نماییم علاوه بر رعایت حریم رودخانه از ریختن پساب و فاضلاب در بستر این رودخانه اجتناب کنند در غیر اینصورت با تشکیل پرونده در محاکم قضایی این مراکز تخریب می شود.
1400/11/24
11:30:21
0.0 / 5
778
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام