نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

راه اندازی کنسولگری کشور چین در بندرعباس زمینه ساز افزایش تعاملات اقتصادیست

راه اندازی کنسولگری کشور چین در بندرعباس زمینه ساز افزایش تعاملات اقتصادیست

هرمزگان نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان اظهار داشت: وزارت امور خارجه برای تقویت همکاری بین علمای کشورهای اسلامی تلاش کند.حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاد، در دیدار با معاون وزیر امور خارجه اظهار نمود: هرمزگان جزو استان هایی است که از گذشته ارتباط و تعاملات زیادی با کشورهای حاشیه خلیج فارس داشته است.

وی با اشاره به اینکه در زمان گذشته این داد و ستد و تعاملات بیشتر بود، اظهار داشت: یکی از مسائل و چالش هایی که احتیاج به بررسی دارد، مشکلات افراد مستقر در حاشیه خلیج فارس برای مبادلات تجاری است. بخش هایی از این مشکلات در ارتباط با نحوه تعامل ۲ کشور بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان بیان نمود: در مناطق مرزی خلیج فارس به صورت مستمر با کشورهای خارجی در تعامل هستند که این خودش یک ظرفیت به حساب می آید و باید از آن بهره برد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده خاطرنشان کرد: طی ۲ سال گذشته تلاش کرده ایم باب تعامل با علمای کشورهای اسلامی را بیشتر نماییم و بر این اساس از علمای سنی و شیعه زیادی هم برای حضور دعوت شده اند و بازدیدهایی هم از هرمزگان انجام شده است.

وی تصریح کرد: از وضعیت خوب ارتباطات شیعه و سنی در استان هرمزگان بازدیدهایی انجام شد و بعد از عرضه گزارش از خدمت های انجام شده به جامعه اهل سنت، باعث تعجب آنها شده بود که بعد از آن تصمیم گرفتیم این باب را ادامه دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان اظهار داشت: بعضی از تبلیغات ضد ایرانی و اسلامی سبب شده است که ذهنیت علمای اسلامی منطقه تا حدودی خدشه دار باشد که بعد از حضور این افراد در ایران و استان هرمزگان حیرت کردند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده ضمن تاکید بر تقویت فضای ارتباطی علمای اهل سنت و شیعه، تصریح کرد: امیدوارم کمکی از جانب وزارت خارجه صورت گیرد تا همکاری میان علمای اهل سنت و تشیع کشورهای اسلامی تقویت شود چون که جلوی بسیار از فضا سازی ها و حاشیه ها گرفته خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان مشکلات ایرانی ها خارج از کشور را یکی دیگر از دغدغه های خود دانست و اظهار داشت: بعضی از ایرانی ها در کشورهای تابع خلیج فارس گرفتار مشکلاتی هستند و حل این مشکلات از عهده افراد خارج است و تنها میتوان از راه دیپلماسی دو کشور آنها را حل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده خاطرنشان کرد: راه اندازی کنسولگری کشور چین در بندرعباس خبر خوشی بود که چند روز گذشته اعلام گردید و امیدوارم با تقویت همکاری ها با کشورهای شرق آسیا بتوانیم از سند همکاری بین ۲ کشور بیشترین بهره را ببریم.
1400/10/23
11:52:56
0.0 / 5
645
تگهای خبر: وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام