استاندار مركزی:

حضور آشکار مدیران در بین مردم اولویت اصلی دولت می باشد

حضور آشکار مدیران در بین مردم اولویت اصلی دولت می باشد

به گزارش خبرگزاری نام استاندار مرکزی اظهار داشت: تغییر روند پشت میزنشینی به راهبرد حضور و ارتباط آشکار در بین مردم اولویت اصلی دولت می باشد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر؛ فرزاد مخلص الائمه مرکزی عصر یکشنبه در شورای اداری استان مرکزی ضمن اشاره به این که گفتمان نظام اداری استان، گفتمان مساله محوری است، اظهار نمود: در گفتمان مساله محوری فضایی را دنبال می نماییم که فکر، تصمیم گیری و اقدام کاملاً هماهنگ و به نفع مردم باشد و مدیران دستگاههای مختلف هم موظف می باشند در این راستا حرکت کنند.
وی افزود: متأسفانه ناکارآمدی مبتنی بر بروکراسی بیمار در سالیان گذشته بر نظام اداری حاکم شده است و این ناکارآمدی باعث نارضایتی مردم و سر ریز شدن مسائلی که در شهرستان یا دستگاه مسئول قابل حل بوده به سمت استانداری است. بخش زیادی از توان استانداری مرکزی درحال صرف شدن برای حل مشکلاتی است که وظایف و تکالیف قانونی ادارات و واحدهای تابعه شهرستانی است.
استاندار مرکزی اضافه کرد: استانداری وظیفه سکان داری و هدایت کلان برنامه ها و مأموریت ها دارد و وظیفه استانداری پارو زدن و قایق رانی ادارات و دستگاههای اجرایی نیست.
مخلص الائمه ضمن اشاره به رکود سراسری موجود در بعضی از ادارات استان، تصریح کرد: سفارش های مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت سیزدهم باید سرلوحه رفتار و عملکرد همه مدیران باشد و ارتباط مسؤلان با مردم توسعه یابد. این ارتباط و حضور در جمع مردم باید به واضح و آشکار باشد.
وی افزود: حضور در جمع مردم از اولویت های مدیریتی است و تغییر راهبرد پشت میزنشینی به راهبرد حضور در بین مردم اولویت اصلی دولت می باشد و همه مسئولین در استان باید برای تحقق این راهبرد تلاش کنند.
استاندار مرکزی بیان نمود: نمایندگان استان اذعان دارند در خلال روزهای حضور در حوزه های انتخابیه روزانه بیشتر از ۳۰۰ الی ۴۰۰ نفر مراجعات مردمی دارند و این مراجعات هیچکدام در ارتباط با حوزه قانون گذاری نیست و اغلب آنها در ارتباط با دستگاههای اجرایی می باشد و دستگاههای اجرایی باید پاسخگوی مردم باشند و نباید درب اتاق مدیری بر روی مردم بسته باشد.
مخلص الائمه خاطرنشان کرد: تمامی مسؤلان و مدیران از هفته آینده برای حضور در جمع مردم برنامه ریزی کنند و برنامه خویش را به استانداری اعلام کنند تا جدول کلان ارتباط مسئولین با مردم از راه رسانه ها اعلام گردد.
وی افزود: در جریان سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری و رئیس قوه قضاییه به استان مرکزی سامانه ای برای دریافت درخواست ها و شکایات مردمی راه اندازی می شود.
استاندار مرکزی در مورد بیماری کرونا اضافه کرد: شرایط شکننده ای در استان وجود دارد و با عنایت به شیوع سویه جدید امیکرون احتمال اوج گرفتن موج ششم کرونا دور از ذهن نیست ازاین رو لازم است حساسیت ها و سختگیری ها همچون گذشته در مورد بیماری کرونا وجود داشته باشد تا درگیر موج ششم کرونا نشویم چونکه در آستانه ایام نوروز اگر درگیر موج جدید شویم اساسا زندگی و معیشت مردم با چالش جدی مواجه می شود.
گفتنی است در این نشست برخی مدیران جدید استان مرکزی همچون فرمانداران اراک، ساوه، شازند، آشتیان، خنداب، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل جهاد کشاورزی، مدیرکل استاندارد، رئیس دانشگاه اراک، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، مدیرکل اقتصاد و دارایی، دبیر ستاد راهبری محرومیت زدایی، مدیرکل حوزه استاندار، مدیرکل حراست استانداری، مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی، مدیرکل امنیتی، مدیر اتباع خارجی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی عرضه شدند و قرعه کشی ۸۱۰۰ واحد مسکونی در اراک هم آخر بخش این جلسه بود.


منبع:

1400/10/19
22:06:50
0.0 / 5
701
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام