وزارت امور خارجه:

۵۱ نفر از عوامل شهادت سردار سلیمانی از جانب ایران تحریم شدند

۵۱ نفر از عوامل شهادت سردار سلیمانی از جانب ایران تحریم شدند

به گزارش خبرگزاری نام وزارت امور خارجه در اجرای قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه ۵۱ نفر از عوامل شهادت سردار سلیمانی را در لیست تحریم های ایران قرار داد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، وزارت امور خارجه کشورمان در اجرای قانون «مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه»، بخصوص مواد ۴ و ۵ قانون مذکور، علاوه بر تحریم مقامات ارشد دولت پیشین آمریکا نظیر دونالد ترامپ (رئیس جمهور سابق)، مایک پمپئو (وزیر امور خارجه سابق)، جان بولتون (مشاور امنیت ملی سابق)، مارک اسپر (وزیر دفاع سابق)، جینا هاسپل (رئیس سابق سازمان سیا) کریستوفر میلر (سرپرست سابق وزارت دفاع) و استیون منوچین (وزیر سابق خزانه داری) و هم متیو تالر (سفیر آمریکا در بغداد)، استیو فاگین (معاون پیشین سفارت آمریکا در بغداد) و راب والر (سرکنسول سابق آمریکا در اربیل عراق) که به ترتیب مورخ ۳۰ دیماه و ۲ آبان ماه ۱۳۹۹ در لیست تحریمی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند، اشخاص ذیل الذکر را به علت ایفای نقش در جنایت تروریستی ایالات متحده آمریکا ضد سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان و ترویج تروریسم و نقض حقوق بنیادین بشر، تحت تحریم قرار می دهد. اشخاص یاد شده، حسب مورد، در تصمیم گیری، برنامه ریزی، سازماندهی، تأمین مالی، پشتیبانی، راهبری یا اجرای اقدام تروریستی فوق مشارکت داشته و یا از راه پشتیبانی از این جنایت ددمنشانه، تروریسم را که تهدیدی ضد صلح و امنیت بین المللی است، ترویج نموده اند. یادآوری می نماید که دولت ایالات متحده آمریکا با اقدام تروریستی خود، به نحو آشکاری تعهدات بین المللی در حوزه مبارزه با تروریسم و تأمین مالی تروریسم بخصوص خودداری از سازماندهی اقدامات تروریستی و هم تعهد به احترام، صیانت و حفاظت از حقوق بشر را نقض نموده و مرتکب اعمال متخلفانه بین المللی گردیده است. ضمن تاکید مجدد بر مسئولیت بین المللی ایالات متحده آمریکا در برابر اعمال متخلفانه یاد شده، یادآور می گردد که جمهوری اسلامی ایران در جهت تعهدات بین المللی خود در حوزه حقوق بشر و هم در مبارزه با تروریسم و تأمین مالی تروریسم، بخصوص مبارزه با تروریسم دولتی ایالات متحده آمریکا و به منظور حفظ صلح و امنیت بین المللی و هم در قالب عمل متقابل، تحریم های مورد اشاره را ضد اشخاص فوق اعمال می نماید. بدیهی است، اقدام تروریستی آمریکا، خدشه ای به عزم جدی و قاطع جمهوری اسلامی ایران در تداوم مسیر پرافتخار سردار شهید سلیمانی در مبارزه با تروریسم و مقابله با گروههای تروریستی بخصوص گروههای تروریستی مورد حمایت آمریکا، وارد نخواهد ساخت.

با عنایت به موارد فوق و مفاد قانون «مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه»، کلیه نهادهای ذیربط، اقدامات لازم را در اجرای تحریم های مندرج در قانون فوق معمول خواهند داشت. اسامی ۵۱ آمریکایی دخیل در ترور سردار حاج قاسم سلیمانی که اخیرا در فهرست تحریم های جمهوری اسلامی قرار گرفتند را اینجا ببینید.


منبع:

1400/10/18
17:19:15
0.0 / 5
622
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام