برگزاری مراسم بزرگداشت شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی از طرف مجمع دانشجویان عراقی در ایران

برگزاری مراسم بزرگداشت شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی از طرف مجمع دانشجویان عراقی در ایران

خبرگزاری نام: مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و یاران همراهشان عصر روز چهارشنبه با حضور دانشجویان خارجی حاضر در ایران از طرف مجمع دانشجویان عراقی در ایران، اجرا شد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، در این مراسم که در دانشگاه تهران برگزار شده بود مدیرکل امور دانشجویی وزارت امور خارجه، رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران، مدیرکل دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، معاون فرهنگی و سیاسی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، علاءالدین بروجردی نماینده پیشین مجلس و تعداد دیگری از مقامات دانشگاه تهران و همین طور شخصیت های عراقی مقیم تهران حضور داشتند.
حجت الاسلام مهدی فاطمی پور معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه ها طی سخنانی اظهار نمود: شهید سلیمانی یک الگوی معاصر برای ما بود. الگویی که به ما و دیگر مردم منطقه و همین طور آزادی خواهان جهان درس ایستادگی و مقاومت داد.


فاطمی پور با اعلان اینکه سخن گفتن در مورد مجاهدت و مقاومت آسان است ولی مجاهد بودن و ایستادگی بر روی آرمان ها و اصول چنانکه جانت را در این راه فدا کنی کاری خیلی مشکل است. شهید سلیمانی سالهای سال بر روی اصول و آرمان های خود ایستاد و برای تحقق آنها جنگید.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه ها با تاکید بر این که وظیفه ماست تا مکتب شهید سلیمانی را زنده نگه داریم و آنرا ترویج دهیم، اشاره کرد: شهید سلیمانی یک الگوی معاصر برای ما بود، الگویی که در کنار ما زیست و به ما درس های زیادی داد.
این مقام مسئول در نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها همین طور با گرامیداشت یاد ابومهدی المهندس همراه و همرزم شهید سلیمانی در مبارزه با داعش و گروههای تروریستی در عراق، اظهار داشت: ایشان زندگی سراسر مجاهدانه ای داشت و در راه دفاع از آرمان های خود جنگید و جانش را در این راه قرار داد.


فاطمی پور در بخش دیگری از صحبت های خود با اعلان اینکه باید توجه داشته باشیم که دشمن، دشمنی خودرا کنار نمی گذارد چون دارای خوی سلطه طلبی است، اظهار نمود: دشمنان در میدان نظامی نتوانستند به اهداف خود برسند و الان در میدان فرهنگی می کوشند اهداف خودرا به پیش ببرند. ما دراین زمینه رسالت داریم راه و آرمان این شهیدان و دیگر شهدای مقاومت را ادامه دهیم.
در این برنامه همین طور از کتاب «سرباز مکتب» که در مورد زندگی شهید سلیمانی است و توسط سیدرضا نقوی دانشجوی پاکستانی شاغل به تحصیل در ایران نوشته شده، رونمایی گردید. این کتاب به چهار زبان نوشته شده است.


همین طور در ادامه این برنامه برخی از دانشجویان از سوریه و عراق به خواندن شعر در رابطه با شهدای مقاومت پرداختند.
همین طور میلاد هارونی یکی از خوانندگان و آهنگ سازان کشورمان به اجرای چند ترانه در رابطه با مقاومت پرداخت.
در این برنامه بیانیه مجمع دانشجویان عراقی در رابطه با دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس هم قرائت شد.1400/10/15
20:47:52
0.0 / 5
733
تگهای خبر: برنامه , مجلس , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام