شریعتی:

رویکرد کلی لایحه بودجه ۱۴۰۱ در حقوق و دستمزد مناسب می باشد

رویکرد کلی لایحه بودجه ۱۴۰۱ در حقوق و دستمزد مناسب می باشد

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی رویکرد کلی لایحه بودجه 1401 دولت خصوصاً در بحث ارتقای شاخص عدالت خصوصاً در نظام حقوق و دستمزد را مناسبی خواند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، مالک شریعتی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) در تذکری اظهار داشت: رویکرد کلی لایحه بودجه ۱۴۰۱ خصوصاً در بحث ارتقای شاخص عدالت و در نظام حقوق و دستمزد مناسب بوده که لازم است از رییس سازمان امور اداری و استخدامی تشکر ویژه صورت گیرد.
وی افزود: برخی نکات در لایحه بودجه ۱۴۰۱ شاید به علت اغوای تعدادی از مدیران ارشد از دولت گذشته گرفتار غفلت یا انحراف شده است که تعدادی از آنها را اعلام می کنم.
این نماینده مجلس اظهار داشت: سال قبل برای ساماندهی رأس شرکت های دولتی و دیدن سهم این شرکتها در بودجه عمومی کشور از ۴۷ هزار میلیارد تومان درآمد صادراتی شرکت دولتی ملی گاز ایران که از محل صادرات LPG به دست می آمد، از این مبلغ درج شده در متن، تنها ۷ هزار میلیارد تومان با توافق دولت و وزارت نفت در بند یکی از مواد تبصره ۱۴ وارد شده و به منابع عمومی بودجه افزوده شد، اما متاسفانه امسال با وجود این که این رقم درآمدی بگفته یکی از مدیران ارشد سازمان برنامه و بودجه در کمیسیون انرژی با دلار محاسباتی ۲۳ هزار تومان، بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان بوده که متاسفانه این ردیف در تبصره ۱۴ حذف گردیده است.
شریعتی در آخر اظهار نمود: از این رقم ۸۰ هزار میلیارد تومان که با دلار آزاد بیش از یکصدهزار میلیارد تومان می شود، مقداری به بودجه عمومی کشور وارد نشده است که امید است در کمیسیون تلفیق دقت لازم صورت گرفته و این رقم با محاسبات دقیق که حداقل ۵۰ درصد آن قابل احتساب در بودجه است، وارد شود.1400/10/14
13:17:38
0.0 / 5
660
تگهای خبر: برنامه , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام