در جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی؛

راهکارهای توسعه روابط اقتصادی ایران و ترکیه بررسی گردید

راهکارهای توسعه روابط اقتصادی ایران و ترکیه بررسی گردید

خبرگزاری نام: راهکارهای توسعه روابط اقتصادی ایران و ترکیه در جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از وزارت امور امور خارجه، جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع راهکارهای توسعه روابط اقتصادی با کشور ترکیه به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد، مرکب از معاونین اقتصادی دستگاه های ذی ربط اجرا شد.
در این جلسه مدیرکل مدیترانه و شرق اروپای وزارت امور خارجه از اهمیت توسعه روابط با ترکیه مطالبی بیان و از دستگاه های مسئول ذی ربط تقاضا کرد پیشنهادات خود درباب ارتقای روابط اقتصادی با ترکیه و حل چالش های پیش رو را ارایه کنند.
در این جلسه درباب مسائل مالی در روابط ایران و ترکیه و مشکلات و چالش های مربوط به حوزه مالی و چگونگی رفع آن و نیز گسترش روابط تجاری دو کشور تبادل نظر شد.
همچنین در این جلسه مسئله انرژی، برق و مشکلات مالی و اختلاف نظر در این خصوص و نیز طرح های مشترک میان ایران و ترکیه مورد بحث و ارزیابی قرار گرفت.
صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در آخر نشست مسائل کشاورزی، استاندارد و روزآمدکردن قراردادها و تفاهم نامه های تهران - آنکارا در این عرصه و صدور فناوری های نو همچون در تولید تجهیزات پزشکی خصوصاً در زمینه محصولات "نانو" و "بیو " را از موضوعات مهم مطرح شده در این نشست برشمرد.
در این جلسه همین طور درباب تدوین برنامه جامع همکاریهای ایران و ترکیه و موافقت نامه تجارت ترجیحی و تراز تجاری دو کشور هم اندیشی شد.

1400/10/13
09:43:00
0.0 / 5
691
تگهای خبر: برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام