مدیركل سازمان زندان های استان تاكید كرد:

لزوم همکاری مسئولین لرستان در جلوگیری از اعتیاد

لزوم همکاری مسئولین لرستان در جلوگیری از اعتیاد

به گزارش خبرگزاری نام لرستان مدیرکل سازمان زندان های لرستان بر لزوم همکاری مسئولین استان در جلوگیری از اعتیاد تاکید نمود.


عبدالمجید کشوری در پنجمین نشست کمیته فرهنگی و جلوگیری از اعتیاد که در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خرم آباد برگزار شد، با تاکید بر نقش مهم فرهنگ سازی در جلوگیری از اعتیاد در جامعه وضع زیرساخت ها و مشکلات اقتصادی در بروز قاچاق مواد مخدر و اعتیاد در کشور بخصوص جوانان استان بیان نمود: همه بعنوان مسئولین این نظام باید بتوانیم با تصمیم گیری های به جا نگرش مردم را نسبت به اعتیاد روشن تر و در بحث پاک سازی معتادین در جامعه مؤثرتر عمل نماییم.
وی اظهار داشت: تلاش شبانه روزی تمامی عزیزان مدافع مردم و امنیت در مجموعه ای به نام زندان است و مسئولیت نگهداری این افراد همینطور به عهده سازمان زندان هاست.
کشوری با اشاره به اینکه دستگاه قضا در بحث سند تحول قضایی، مأموریت ششم را بعنوان اصلاح و تربیت محکومین به سازمان زندان ها ابلاغ کرده است، اضافه کرد: یکی از شاخه های آن، تاکید بر تغییر نگرش محکومین و متهمین مواد مخدر نسبت به ارتکاب جرم انجام شده است.
مدیرکل زندان های لرستان اظهار داشت: با دو رویکرد میتوان به امر اصلاح و تربیت زندانیان تحقق بخشید، یکی توانمند کردن زندانیان با برنامه ها و آموزش ها در درون زندان و اعطای تسهیلات بعد از خروج زندانی و بخش دیگر فرهنگ سازی و فرهنگ بخشی به آنان که در این رابطه تفاهمنامه هایی که با نهادهای مختلف فرهنگی برقرار کرده ایم اساسا میتوان مسیر تغییر نگرش زندانیان نسبت به جرم صورت گرفته را مشاهده نماییم.
این مقام مسئول تصریح کرد: در این امر خطیر که سرمایه گذاری اصلاحی و تربیتی است سازمان زندان ها را نباید تنها گذاشت؛ همکاری نهادهای دیگر را می طلبد و امیدواریم که مسئولین دلسوز و انقلابی استان در این عرصه وارد کار شوند.
منبع:

1400/10/03
11:21:55
0.0 / 5
730
تگهای خبر: آموزش , ابلاغ , برنامه , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام