در جلسه فوق العاده ستاد مقابله با كرونا مطرح شد

ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی

ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی

در جلسه فوق العاده ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا بر لزوم استفاده از ماسک در معابر عمومی و میهمانی های خانوادگی تاکید گردید.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، در جلسه فوق العاده ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا که یکشنبه شب به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از آخرین وضعیت پراکندگی سویه جدید اُمیکرون در کشور و اقدامات انجام شده برای پیشگیری از انتشار این ویروس عرضه کرد.
وزارت بهداشت در این گزارش تصریح کرد افرادی که دوز اول واکسن خویش را تزریق کرده اند به سرعت دوز دوم را هم دریافت نمایند و تمامی شهروندانی که حداقل سه ماه از دریافت دوز دوم آنها گذشته جهت دریافت دوز سوم به مراکز واکسیناسیون رجوع کنند.
همچنین در این نشست مقرر شد از روز دوشنبه مراکز واکسیناسیون به منظور سهولت در روند دریافت واکسن فعالیت خویش را مانند ماه های گذشته از سر گیرند.
ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه فوق العاده خود و با عنایت به سرعت انتشار بالای اُمیکرون بر تشدید مراقبت های اجتماعی و رعایت پروتکلهای بهداشتی بخصوص استفاده از ماسک در مهمانی های خانوادگی و اماکن عمومی تصریح کرد.
در این جلسه مقرر شد رستوران ها و تالارهای پذیرایی حتما پروتکلهای بهداشتی ابلاغی از جانب وزارت بهداشت بخصوص استفاده از ماسک توسط مراجعین و کارکنان را با دقت اجرایی کنند و بازرسی از این مراکز هم با شدت بیشتری صورت گیرد و در صورت عدم رعایت سریعا مراکز متخلف تعطیل شود.
بر این اساس از همه مردم خواسته شد فاصله گذاری اجتماعی را با حساسیت رعایت نمایند و در ایام منتهی به یلدا از تردد و تجمع در مراکز شلوغ و اجتماعات پرهیز کنند.
وزارتخانه های کشور و بهداشت و درمان و اموزش پزشکی هم محدودیت ورود مسافر از کشورهای آلوده را اعلام و تدابیر لازم را برای اطمینان از سلامت مسافران اتخاذ کنند.
منبع:

1400/09/29
12:12:24
0.0 / 5
876
تگهای خبر: آموزش , ابلاغ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام