توانگر:

وزیر کار شورایعالی تأمین اجتماعی را احیا کند

وزیر کار شورایعالی تأمین اجتماعی را احیا کند

به گزارش خبرگزاری نام یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در جهت احقاق حقوق کارگران و کارفرمایان و بازنشستگان، شورایعالی تأمین اجتماعی را احیا نماید.


مجتبی توانگر در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی بعنوان یک سازمان عمومی غیردولتی و صندوق بین المللی است که سرمایه اصلی و دارایی های آن از محل پرداخت بیمه کارفرمایان و بنگاه های اقتصادی و یا از سهم کارگران تأمین می شود منتها کارفرمایان و کارگران بعنوان شرکای اصلی این سازمان در فرایند تصمیم گیری و تصمیم سازی در این مجموعه جایگاه و سهم مناسبی ندارند.
وی افزود: در این بین در فرآیند و مجموعه اتفاقاتی در سال ۸۹ و در جریان تدوین اساسنامه صندوق تأمین اجتماعی و همینطور در سال ۹۱ با تغییر صندوق تأمین اجتماعی به سازمان تأمین اجتماعی، عملاً شورایعالی تأمین اجتماعی حذف شد. آن هم در شرایطی که در ساختار سازمان تأمین اجتماعی هیأت امنایی دیده شده که عمده آن توسط دولت انتخاب می شود و صاحبان اصلی این صندوق حضور مؤثری ندارند.
عضو شورایعالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ تصریح کرد: با عنایت به این شرایط اصلاح ساختار و احیای مجدد شورایعالی تأمین اجتماعی لازم و ضروریست آن هم بگونه ای که اکثریت اعضای آن از سوی جامعه کارفرمایی، کارگری و بازنشستگی باشند چون در صورت پررنگ تر شدن حضور نمایندگان صاحبان اصلی این صندوق، حتما بهره وری، اثرگذاری و کیفیت خدمات آن بهبود خواهد یافت.
توانگر در انتها اظهار داشت که از دولت سیزدهم و وزیر کار، انتظار می رود که در این رابطه اقدام جدی به عمل آورد.
منبع:

1400/09/20
15:34:27
0.0 / 5
764
تگهای خبر: خدمات , دولت , كیفیت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام