محسنی اژه ای:

زیبنده نیست این تعداد زندانی داشته باشیم

زیبنده نیست این تعداد زندانی داشته باشیم

به گزارش خبرگزاری نام رئیس قوه قضاییه با تکیه بر اهمیت رسیدگی به وضعیت زندانیان بعنوان اولویت دستگاه قضایی اظهار داشت: زیبنده نیست این تعداد زندانی داشته باشیم.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، نمایندگان تشکل های دانشجویی امروز (دوشنبه) در آستانه روز دانشجو، با رئیس قوه قضاییه دیداری چند ساعته داشتند که بخش عمده ای از آن به طرح نظرات و مطالبات دانشجویان اختصاص داشت.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای ضمن گرامیداشت مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو، گفت: بی نهایت خداوند را سپاسگزار هستم که چنین توفیقی حاصل شد تا در کنار شما عزیزان باشم.

وی اظهار داشت: روز دانشجو، روز استقلال طلبی، روز مبارزه با استکبار، ظلم و ستم و استبداد است. روز دانشجو روزی است که عزت خواهی در آن روز پایه گذاری شد.

رئیس دستگاه قضا خاطرنشان کرد: به حمدالله ایمان همراه با علم، حلم، بصیرت، استقامت، عدالت خواهی و مطالبه گری با هم قرین شدند و وقتی چنین اوصافی در یک امت، ملت یا قشر پدید آید، امت را تکان می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اعلان اینکه موتور محرک خیلی از امور از جنبش دانشجویی شروع شده و امروز به ثمر نشسته است، اظهار داشت: امروز خیلی از اقدامات مستمر و پیوسته عدالت خواهانه و مبارزه با ظلم و ستم بگونه ای است که درحال تبدیل شدن به یک فرهنگ عمومی است و این بسیار جای خرسندی و شادمانی دارد.

وی با تاکید بر این که اگر جنبش ها و مقاومت های دانشجویی نبود شاید ما امروز در این موقعیت نبودیم، بیان نمود: دانشجویان عزیز ما پیش از انقلاب شکنجه و شهید شدند و حین انقلاب در صف اول برای تهییج و بسیج کردن مردم حضور داشتند. با آغاز جنگ تحمیلی هم تمام عیار در صف اول بودند بگونه ای که خیلی از شهدای گرانقدر و فرماندهان بزرگ ما از این طیف بودند.

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: این جریان دانشجویی اثر گذار، همچنان در عرصه ها و ساحت های مختلف شامل قبل انقلاب و حین انقلاب و تا زمان دفاع از حریم خاندان ادامه داشته است تا جایی که برخی از مدافعان حرم از دانشجویان هستند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای اشاره کرد: در مقاطع مختلف دانشجویان در حوزه و دانشگاه، چراغی بودند که راه را برای دیگران روشن کردند و امروز هم در عرصه های مختلف سازندگی و خدمت رسانی و هر صحنه ای که نیاز بود، جلودار و پیش قدم بودند و به مردم کمک کردند.

وی افزود: همانطور که مجموعه نظام به شدت متکی به مردم و جوانان بوده و باید باشد، اگر می خواهیم خیلی از مشکلات را حل نماییم و به قله های رفیع علم، عزت، استقلال و حتی رفاه برسیم باید این حرکت از دانشگاه و حوزه آغاز شود که بحمدالله شروع خوبی است و امیدوار هستیم روز به روز بهتر و تقویت شود.

رئیس دستگاه قضا همینطور در بخش دوم نشست و بعد از استماع مطالبات مطرح شده از جانب دانشجویان، بیان نمود: مطمئن هستم این نشست ها و شنیدن این نقدهای صریح همراه با آرامش و متانت حتما و بطور قطع برای بنده و همه مسئولین موثر و مفید می باشد، اما عزیزان لازم است بدانید مشکلات زیاد است و باید آنها را اولویت بندی نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای ای اظهار داشت: امروز خیلی از افرادی که امروز در مدیریت های مختلف حضور دارند برآمده از دانشگاه هستند. بیایید کاری نماییم که فردا اگر شما مدیر شدید مردم از ما و شما راضی باشند.

وی افزود: حدود پنج ماه و پنج روز است که بر مبنای ابلاغ مقام معظم رهبری عهده دار مسئولیت ریاست قوه قضاییه هستم و در این ایام نگاه های بسیار دلسوزانه و خیرخواهانه ای را می بینم که همه به دنبال پیشرفت کشور، پیشرفت عدالت و رفع مشکلات هستند.

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: نگاه مردم به مسئولین، تحق عدالت، کاهش اختلاف طبقاتی، رانت، فساد و سایر مسائل است و سوال این است که چرا این مسائل در عمل دیده نمی شوند؟ باید مشترکات و مفترقات را بررسی نماییم. بر این اساس بنا بر این شد که اشکالات گزارش های واصله رفع گردد و اگر نکته مثبتی دیده شد به دنبال راهکار برای توسعه بخشی به آن باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای دور بودن و فاصله داشتن مسئولین، مدیران و مردم از یکدیگر را یکی از موانع تحقق همراهی با یکدیگر برای حل مشکلات عنوان نمود و اظهار داشت: مشکل مهمی که وجود دارد این است که ما نسبت به حل مشکلات گفتگو نمی نماییم در حالیکه لازم است روی مشترکات خود تمرکز کرده و در مورد افتراقات بحث و بررسی داشته باشیم. این موارد را میتوان با بحث و گفتگو کم کرد.

وی افزود: تلاش بنده بر این بوده است که در طول این مدت، هر اندازه در توان داریم و در صورت نیاز با کاستن از زمان استراحت و تفریح خود ارتباط بیشتری با افراد و طبقات مختلف جامعه برقرار کنم.

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر این که علاوه بر افتراقات موجود میان مردم و مسئولین، حس بدبینی و بی اعتمادی نسبت به یکدیگر هم در این میان وجود دارد، خاطرنشان کرد: اختلاف نظر امری طبیعی است، اما مانعی که در این بین وجود دارد، حس بد بینی و بی اعتمادی است که نیازمند به گفتگو دراین زمینه هستیم.

وی با اشاره به جلساتی که به منظور افزایش تعامل با مسئولین برگزار کرده است، اظهار داشت: با دولت، مجلس، سایر دستگاههای خدمت رسانی و با مردم تا جایی که مقدور بوده تشکیل جلسات مختلف داشته ایم.

وی با تاکید بر این که برگزاری این جلسات محدود به مسئولین نبوده است، بیان نمود: با بیشتر از ۳۰۰ نفر از اقشار مختلف مردم به صورت انفرادی در این زمان جلسه کاری داشتم، همینطور با صنوف، اتحادیه ها، تعدادی از خانواده های شهدا، معلولین، تعدادی از جانبازان، برخی از خانواده های متهمین و محکومین در بیرون از قوه جلسه داشتیم.

رئیس قوه قضاییه افزود: در درون قوه قضاییه با ۳۱ مدیر استانی جلسه داشتیم و سیاست های خویش را منتقل کردیم و صحبت های افرادی، چون شما را در جمع آنها مطرح کردیم که شاید در دوره های گذشته این اتفاق کمتر صورت گرفته باشد. واحدهای قضایی و نظامی و حفاظت اطلاعات را از نزدیک دیدم و نکاتی که به ذهن رسیده بود را با آنها طرح کردم و اشکالات و ضعف ها را متذکر شدم.

وی با اشاره به یکی از محورهای مطالبات دانشجویی پیرامون رسیدگی به وضعیت زندان ها، خاطرنشان کرد: از روز اول به مبحث زندان ها بعنوان یکی از اشکالات مردم ورود کردم. در نخستین جلسات با مسئولین قضایی ۱۰ محور را در دستور کار قرار دادم که یکی از آنها مشکلات مردم در حوزه قضایی بود.

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر اهمیت رسیدگی به وضعیت زندانیان بعنوان اولویت دستگاه قضایی تصریح کرد: زیبنده نیست این تعداد زندانی داشته باشیم. فرد زندانی، خانواده او و اقوام او بعد از زندانی شدن با مشکلات زیادی مواجه می شوند و آینده کاری این فرد تحت الشعاع قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: فرد زندانی به منظور به کار گرفته شدن در بخش خصوصی هم به او اجازه ورود نمی دهند. در این شرایط خانواده فرد چطور خویش را اداره می کنند؟ فرزندان او چه سرنوشتی خواهند داشت؟ فرزندان زندانیان، از تحصیل باز می مانند و گاهی مسیر زندگی شان تغییر می کنند و در بعضی موارد بنیان خانواده متلاشی می شود. برخورد خوب با زندانی خیلی مهم می باشد، ولی خانواده او هم مهم هستند
چه سازوکاری دیده ایم که خانواده زندانی بتواند اداره شود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به بازدید خود از ۴ زندان طی چند ماه اخیر، تصریح کرد: در بازدیدهایی که طی این مدت از چهار زندان داشتم، گروه هایی اعزام شدند تا وضعیت زندان ها را رصد کنند. در برخی از ایام ۱۰۰ قاضی جهت بررسی وضعیت زندان ها اعزام می شوند. دادستان ها را دستور دادیم و تهییج کردیم که به زندان بروند و ببینند تا در صدور احکام برای افرادی که می توانند زندانی نشوند، تجدید نظر کنند.

وی اضافه کرد: هیچ زندانی نداریم که در این پنج ماه حداقل یکبار بازرسی نشده باشد. تمام زندان های امنیتی، غیرامنیتی، تخصصی و غیر تخصصی در طول این پنج ماه مورد بازدید و بازرسی قرار گرفتند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به مطالبه دیگر دانشجویان پیرامون برخورد و مبارزه با فساد و تاکید بر اهمیت آن، اشاره کرد: در برخورد با فساد اقتصاد تردیدی وجود ندارد. فساد اقتصادی از درون تهی می کند و جلو می رود و فساد سیاسی را به همراه دارد، اما باید ریشه یابی کرد و بعد با ریشه برخورد شود.

وی افزود: همه قبول داریم در برخورد با فساد باید با ریشه آنها برخورد کرد، اما چگونه؟ کجا باید تمرکز نماییم و چقدر باید برای آن از فکر، توان جسمی و آبروی خود هزینه کنیم؟ می خواهیم وارد مبارزه شویم و مبارزه هزینه دارد. نه شما و نه ما نباید در این روند ناامید و سرخورده شویم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به حضور سابق اقای رییسی رئیس جمهور در سمت های قضایی و فعالیت در قوه قضاییه، تصریح کرد: آقای رئیسی با حضور در جایگاه های مختلف قضایی همه مسائل را دیدند و در گفتگویی که با ایشان داشتیم به دنبال چاره برای برخورد با فساد بودیم تا به دنبال آن گلوگاه فساد از بین برود.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به انتصاب رئیس سابق سازمان بازرسی کل کشور در بدنه دولت سیزدهم، اظهار داشت: رئیس بازرسی کل کشور خویش را به دولت آقای رئیسی دادیم و در مورد چند معاون اصلی دیگر خود هم این چنین بوده است، چونکه می خواهیم تا با همراهی و همکاری یکدیگر بسترها و گلوگاه های فساد را از بین ببریم.

وی افزود: آقای درویشیان بیشتر از ۲ سال رئیس سازمان بازرسی کل کشور بوده است و طی این مدت بیشتر از ۴ هزار گزارش در مورد اشکالات و ساختارهای فسادزای دستگاههای اجرایی به دولت داده است و ما به او گفتیم به بازرسی ویژه دولت برود و با سازمان بازرسی و بخش های دیگر نظارتی ما همه تجربیات خود و آقای رئیسی را با هم در بین بگذارید و گلوگاه های فساد را از بین ببرید.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای بیان نمود: این تعامل منجر می شود دیگر برای تسریع در جمع آوری اسناد و مدارک مشکل نداشته باشیم. از طرف دیگر با عنایت به وجود حراست در دستگاه ها، اگر وظایف به درستی صورت گیرد خیلی از لغزش ها در گام های اول متوقف می شوند. در نتیجه گفتیم با هماهنگی و همکاری یکدیگر کمک نماییم که مبارزه با فساد جدی تر رقم بخورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نحوه کسب درآمدهای ارزی کشور، خاطرنشان کرد: درآمدهای ارزی ما دو منشأ دارد. اگر ما از ارزهای وارد شده درست حفاظت و صیانت نماییم و روی آنها متمرکز شویم خیلی از پرونده ها که وقت، صرف رسیدگی به آنها می شود شکل نمی گیرند.

رئیس قوه قضاییه افزود: زمانی که آقای سراج رئیس سازمان بازرسی بودند سفارش کردیم در این گلوگاه ها تمرکز پیدا کنید، چونکه اگر این موارد کنترل و نظارت شوند خیلی از مسائل اصلاح می شوند. این تاکید را به آقایان خدائیان و درویشیان هم داشتم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اعلان اینکه اقتصاد ما امروز بانک محور است و منشا خیلی از پرونده های ما بانکها هستند، اظهار داشت: هر دولتی که روی کار آمد وعده اصلاح ساختار بانکها و ساختار بودجه داده شد و حتما هم قدم هایی برداشته شده است، لکن باآنکه در مورد درآمد، مالیات و تبدیل ارز به ریال دقت داشته باشیم و متمرکز شویم مشکلات اقتصادی کنترل می شوند.

وی با اشاره به اقدامی که در مورد درآمدهای سازمان فروش اموال تملیکی صورت گرفته است، تصریح کرد: اتفاقی که دراین زمینه پیش آمده است نباید رها شود و باید آنرا دنبال کرد. در مسائل اقتصادی چند گلوگاه شامل وزارت اقتصاد، وزارت صمت، وزارت نفت و بانک مرکزی داریم.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اهمیت مسائلی مانند اختلاف طبقاتی، مسائل زیست محیطی و مسائل پیرامون زمین خواری اظهار داشت: آغاز کلید خوردن تغییر کاربری ها و زمین خواری ها در وزارت جهاد کشاورزی است و در آنجا باید سفت بگیریم، نه این که زمین خواری صورت گیرد بعد اقدامات تخریب را انجام دهیم. باید از شکل گیری پول های باد آورده در این سیستم جلوگیری شود، چونکه پول بادآورده سیاست و قدرت به وجود می آورد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در رابطه حفظ حقوق بیت المال که محور دیگر مطالبات دانشجویی بود، خاطرنشان کرد: در حفظ بیت المال تمرکز روی کدام بخش به نفع مردم است و کوثر واقع می شود؟

وی با اشاره به درخواست دانشجویان در ارتباط با نحوه واگذاری ها، افزود: واگذاری ها دست وزارت اقتصاد است. دولت هم اکنون سلسله اموالی دارد که به باعث اصل ۴۴ باید واگذار شود و اگر در اختیار دولت باشد بهره وری لازم را ندارد و حتی زیان ده خواهد بود، چونکه دولت آنرا پر هزینه اداره می کند؛ ازاین رو نگهداری آن به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست.

رئیس قوه قضاییه با طرح این سوال که واگذاری این اموال چگونه باید انجام شود؟ اظهار داشت: اگر دولت بخواهد اموال را نگه دارد زیان ده است و اگر بخواهد واگذار کند نیازمند امر کارشناسی است که بررسی شود به چه کسی و به چه قیمتی واگذار شود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اعلان اینکه بحث کارشناسی همچون مسائلی است که به مدیریت کشور کمک می نماید، گفت: تمام مزایده ها، تصادفات و خیلی از اختلافات و سایر امور کارشناسی نیاز است. حالا دولت قصد واگذاری دارد و به باعث قانون واگذاری باید از راه مزایده صورت گیرد و مزایده باید کارشناسی شود و اختلافات عجیبی در کارشناسی ها وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به کارشناسی های صورت گرفته در پرونده بابک زنجانی و اختلاف نظرهای عجیب در کارشناسی های صورت گرفته در این پرونده اظهار داشت: در کارشناسی اولیه در این پرونده ارزش زمینی که گود برداری شده بود ۲۹۵ میلیارد تومان تخمین زده شد و در اعتراض های مختلف به کارشناسی ها، در نهایت کارشناسی ارزش زمین به ۸ هزار میلیارد تومان رسید.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به مبحث هفت تپه، تصریح کرد: در بهمن ماه سال ۱۳۹۹ حکم قطعی برای هفت تپه صادر شد تا به دولت بازگردانده شود، اما دولت سابق گفت من به هیچ عنوان نمی توانم آنرا اداره کنم. حکم ابلاغ نشد تا ۳۱ مرداد ماه ۱۴۰۰ پیگیری کردیم و در نهایت به دولت برگردانده شد.

وی اضافه کرد: نکته این است که وارد هر مسأله شدیم تا زمان به نتیجه رساندن آن، پیگیری ها را ادامه دهیم. تا ما نقد نکنیم کارها پیش نمی رود، البته نقد باید با زبان خوب باشد.

رئیس دستگاه قضا اضافه کرد: در ارتباط با این که در یکی از مطالبات گفته شد چرا یکسال است احساس میشود پرچم مبارزه با فساد و دادگاه های علنی پایین کشیده شده است، باید بگویم مطلقا چنین چیزی اتفاق نیافتاده است. باید دید ملاک و شاخص سنجش آن چیست. برخی اشاره کردید که ملاک ما قانون اساسی است.

وی افزود: خیلی از اصول قانون اساسی برای به اجرا در آمدن نیازمند تصویب قانون دیگر است. برای چگونگی رسیدن به تظلمات مردم و رسیدگی به حقوق عامه درصورتیکه قانون نباشد حکم سلیقه را دارد. خود قانون اساسی می گوید حاکم قانون گذار است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اعلان اینکه خیلی از قوانین مطرح شده در قانون اساسی برای اجرایی شدن نیازمند وضع قانون جدید هستند، اظهار داشت: بعنوان مثال برای رسیدگی و احیاء حقوق عامه باید قانون وضع شود چون که در صورت عدم وضع قانون، شاهد اعمال سلیقه خواهیم بود.

رئیس عدلیه با اعلان اینکه اعتقاد دارد برگزاری دادگاه ها به صورت علنی و قابل انتشار در رسانه ها در مواردی که قانون اساسی تعیین کرده می تواند بسیار مفید باشد، به جنبه بازدارندگی برگزاری این دادگاه ها اشاره نمود و اظهار داشت: گاهی اوقات بازدارندگی دادگاه علنی از خود مجازات بیشتر است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای «آموزش مردم» را از دیگر نتایج برگزاری علنی دادگاه ها دانست و اظهار داشت: برگزاری دادگاه علنی و شنیدن و دیدم صحبت های مطرح شده در آن سبب افزایش آگاهی و آموزش مردم می شود.

رئیس قوه قضاییه برگزاری علنی دادگاه ها را برای شخص قاضی و دستگاه قضایی هم بسیار مفید دانست و اظهار داشت: اگر قاضی بداند هزاران و میلیونها نفر قضاوت او و دفاعیات متهم و وکیل متهم را می بینند و می شنوند، بطور قطع می کوشد در قضاوت خود از منطق، استقامت سخن و ادبیات بهتری استفاده نماید.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته به خود من هم در قوه قضاییه بابت پشتیبانی از برگزاری علنی دادگاه ها اعتراض می شد و من هم در پاسخ اعلام می کردم «نظر مردمی که بدون غرض ورزی به پشتیبانی از قضاوت قاضی یا دفاعیات متهم می پردازند، باید برای ما مهم باشد».

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به پیشینه برگزاری علنی دادگاه ها در تاریخ انقلاب اسلامی اظهار داشت: دادگاه ها در مقطعی بعد از پیروزی انقلاب به صورت علنی برگزار شد، اما قانون جلوی آنرا گرفت و اعلام نمود که محاکمات علنی باشد، اما هیچ کس حق انتشار محتوای آنرا نداشته باشد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اجازه رئیس وقت قوه قضاییه در سال ۹۷ از مقام معظم رهبری برای برگزاری علنی دادگاه های اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به مدت دو سال و اعلام اجازه رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در مرداد سال ۹۹ و بعد از آخر زمان این اجازه، آیت الله رئیسی رئیس وقت قوه قضاییه به جهت اعتراضاتی که شد و اشکالاتی که متوجه روند انتشار مباحث مطروحه در این دادگاه ها مطرح گشت در درخواست مجددی که جهت تمدید زمان این دستور برای مقام معظم رهبری نوشتند، محدودیت هایی را قائل شدند و به همین دلیل بنا شد که این دادگاه ها مانند روال قبل و بر مبنای قانون به صورت علنی برگزار شوند ولیکن به صورت مطلق انتشار پیدا نکنند و تنها مواردی که مطابق قانون جنبه عمومی دارند و از لحاظ ملی مسائل مهمی محسوب می شوند با پیشنهاد دادستان کل کشور و موافقت رئیس قوه قضاییه رسانه ای شوند.

وی اظهار داشت: از آن زمان به بعد همه موارد دادگاه های مفاسد اقتصادی رسانه ای نشده اند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره برخی اشکالات موجود در روند برگزاری دادگاه های علنی که رسانه ای می شوند، اظهار داشت: یکی از اشکالات که عنوان می شود این است که اگر فرد متهم تبرئه شود، تکلیف آبرویی که از قِبل رسانه ای شدن دادگاه او رفته چه می شود؟

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به برخی مشکلاتی که برای فامیل و بستگان فرد متهم در دادگاه علنی پیش می آید، اظهار داشت: موردی وجود داشت که فرزند یکی از متهمان پس از پخش جلسات دادگاه پدر خود، دیگر نتوانست به دانشگاه برود و در مراسمی شرکت نماید.

وی در همین زمینه خطاب به دانشجویان اظهار داشت: هنر همه ما باید این باشد که برای این قبیل مسائل چندوجهی به نحو احسن سازوکار تعبیه نماییم تا مبارزه با مفاسد اقتصادی و برگزاری دادگاه های علنی اسیب اش کمتر شود و به امنیت سرمایه گذاری هم در کشورمان در عین حال لطمه نزند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان با اعلان اینکه اسناد عادی منشا خیلی از پرونده های قضایی هستند، اظهار داشت: با جدیت مبحث تبدیل اسناد عادی به اسناد رسمی را که در مجلس مطرح است پیگیری می نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اعلان اینکه نمی گردد به قاضی گفت شما به سلیقه خودت عمل کن چون که قاضی ناگزیر است به قانون عمل کند، تصریح کرد: ما باید در ایجاد و تحول در قانون بیشتر تلاش نماییم.

وی با اشاره به لوایح قضایی که باید از مجرای دولت به مجلس برسد هم اظهار داشت: مجلس برای تغییر در این لوایح مختار است و قرار هم نبوده و نیست که همه لوایحی که ما به مجلس می دهیم عینا تصویب شوند.

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: تا امروز بیشتر از ۴ تا ۵ هزار نفر از قضات و کارمندان قضایی را تشویق می کرده ایم و در برخورد با قضات و کارکنان متخلف هم بسیار جدی هستیم.

رئیس قوه قضاییه ضمن ابراز خرسندی از شنیدن نقدهای دانشجویان اظهار داشت: من فقط در بلندگو نمی گویم من را نقد کنید؛ همواره در مواردی هم که در رسانه ملی حاضر شدم خواسته ام که به جای سوال های صوری، سوال های جدی از من بپرسند و مرا نقد کنند؛ امکان دارد حتی نتوانم به آن سوال جواب بدهم و خطا کنم، اما اشکالی ندارد؛ البته اگر نقد با خلاف گویی، دروغ یا ناسزا همراه باشد، نه تنها کار را جلو نمی برد بلکه سبب ضایع شدن نقد می شود.

وی در انتها خاطرنشان کرد: همه نامه ها و درخواست های دانشجویان که در جلسه امروز از آنها دریافت شد مورد مطالعه قرار می گیرد.

در آخر دانشجویان به صورت مستقیم و چهره به چهره با رئیس قوه قضاییه گفتگو کردند.

منبع:

1400/09/16
13:18:09
0.0 / 5
761
تگهای خبر: آموزش , ابلاغ , پرونده , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام