مخبر در دیدار با دانشجویان:

دانشجویان با تشکیل هسته های مشاوره ای به دولت کمک کنند

دانشجویان با تشکیل هسته های مشاوره ای به دولت کمک کنند

به گزارش خبرگزاری نام معاون معاون اول رئیس جمهور ضمن دعوت از دانشجویان برای ارائه راهکارهای پیشنهادی و طرح هایشان به دولت در جهت پیشبرد امور، اظهار داشت: بهره گیری از نظرات کارشناسی و تخصصی دانشجویان و جامعه دانشگاهی برای دولت سیزدهم اهمیت اساسی دارد، پس دانشجویان باید با ایجاد کانون های پشتیبانی و خدمات مشاوره ای به دولت در اداره کشور کمک کنند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محمد مخبر بامداد امروز(دوشنبه) در جلسه با دانشجویان در زمینه مسائل اقتصادی و زیربنایی کشور که به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو انجام شد، مشارکت و بهره گیری از نظرات دانشجویان و نخبگان اقتصادی در تدوین لوایح و بودجه کشور را از اولویت های دولت برشمرد و اشاره کرد: دولت سیزدهم به دنبال این است تا با بهره بردن و جمع بندی نهایی از نظرات کارشناسی دانشجویان، لوایح مورد نظر خود همچون لایحه بودجه سال آینده را تقدیم مجلس شورای اسلامی کند.
وی در این نشست صمیمی که بیش از ۲ ساعت و نیم به طول انجامید، با اشاره به امکانات موجود در کشور و همین طور برخی مشکلات و مسایل پیش رو، بر عزم جدی، هماهنگی و همدلی همه ارکان کشور برای پیشبرد امور و کمک به مردم اصرار کرد و اضافه کرد: امکانات و زیرساخت های مناسبی در کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایجاد شده و هم اکنون نیز تمام ارکان دولت سیزدهم به دنبال این هستند که با تدوین بودجه مناسب مشکلات مردم را از پیش روی بردارند.
معاون اول رئیس جمهور همین طور با اشاره به مشکلات و مسائل کشور در زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم اشاره کرد: دولت توانست با اتخاذ اقدامات اساسی و به موقع جلوی مشکلاتی را که دشمن می توانست بوجود آورد را به خوبی بگیرد تا جایی که بطور مثال بعد از صد روز از روی کار آمدن دولت از مرز تزریق صد میلیون دوز واکسن کرونا در کشور عبور کردیم و ذخایر کالاهای اساسی را به نقطه اطمینان رساندیم بطوریکه هم اکنون میانگین ذخایر کشور بالای ۶۵ درصد است.
معاون اول رئیس جمهور اشاره کرد: دولت از شروع روی کارآمدن مصمم بود که بدون استقراض از بانک مرکزی حقوق کارمندان را پرداخت کند که خوشبختانه با اقدامات و کوشش های دولت توانستیم به این مهم دست یابیم.
وی جلوگیری از نقدینگی و تورم و همین طور توجه به تولید در کشور را از با اهمیت ترین اولویت های دولت سیزدهم دانست و اظهار داشت: باید با کمک مردم و هدایت نقدینگی در کشور سرمایه گذاری به سمت تولید محوری و اقتصاد دیجیتال حرکت نماید و همین طور از طرفی دولت به دنبال آنست تا با ثبات در فاکتورهای کلان اقتصادی و بازار سرمایه محیط اقتصادی را برای تولید کنندگان و کنش گران اقتصادی قابل پیش بینی نماید.
مخبر با اشاره به مزیت بزرگ کشور در حوزه برخورداری از جوانان تحصیلکرده و نخبه و همین طور اهمیت توجه به اقتصاد دیجیتال برای رسیدن به درآمد پایدار در کشور، اشاره کرد: در حوزه اقتصاد دیجیتال با وجود جوانانی فعال و نخبه از دنیا عقب نیستیم و چنین نیروهایی برای کشور یک مزیت بزرگ هستند که دولت اساسا در ادامه کار خود از چنین ظرفیتی به خوبی استفاده می نماید.
وی همین طور در این نشست با اشاره به یکی از دغدغه های دانشجویان در خصوص عدم اجرای درست قانون هدفمندی یارانه ها در کشور اشاره کرد: باید مجلس و دولت کمر همت ببندند و قانون هدفمندی یارانه ها به درستی در کشور اجرائی شود و این تصمیم و اقدام می تواند در آینده به نفع مردم و کشور تمام شود.
در این نشست یکی از دانشجویان درباب برنامه های دولت در حوزه مبارزه با تورم و گرانی و توجه به اقشار لطمه پذیر در روند بودجه ریزی کشور پرسید که مخبر با تاکید بر این که اصلی ترین محور کار ما در دولت "تولید" است، اشاره کرد: باید نقدینگی موجود در کشور به سمت تولید و خدمات جذب شود و دولت به دنبال این است که با بالابردن ارزش پول ملی و توجه به سرمایه گذاری، موتور تولید را به حرکت درآورد تا تورم در کشور کنترل شود.
معاون اول رئیس جمهور همین طور با اشاره به یکی از نگرانی های دانشجویان درباب عدم توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و نبود یک فرماندهی متمرکز دراین زمینه برای پیاده سازی منویات مقام معظم رهبری اشاره کرد: ان شاءالله این بخش هم به زودی فعال می شود چونکه دولت خودرا مقید به اجرای اقتصاد مقاومتی می داند.
معاون اول رئیس جمهور در قسمتی از سخنان خود از دانشجویان خواست که دغدغه ها و مسائل اصلی کشور را احصا و با تشکیل هسته های مشاوره ای و تخصصی به دولت کمک کنند.
مخبر درباره نگرانی های دانشجویان در حوزه سرمایه اجتماعی در کشور و همین طور اهمیت حضور مردم در عرصه های مختلف کشور اظهار داشت: تجربیات چندین ساله نشان داده است که امور کشور جز با کمک مردم حل نمی گردد و اگر مردم برای حل مسائل و مشکلات کشور به دولت کمک کنند بطور قطع دولت در راه رسیدن به اهداف مد نظرش برای خدمت رسانی بهتر به آحاد مردم موفق تر خواهد بود به همین دلیل مسائل و مشکلات را باید با مشارکت مردم حل نماییم.
در این نشست دانشجویان و نمایندگان تشکل های دانشجویی در فضایی آزاد و صمیمی به ارائه نظرات، انتقادها، نگرانی ها و دغدغه های خود درزمینه های بودجه ریزی، مشکلات اقتصادی، گرانی و تورم، اهمیت اقتصاد دیجیتال، همکاری و هماهنگی صنعت و دانشگاه ها، توجه به اولویت های محیط زیستی، اجرای طرح آمایش سرزمینی، مبارزه با فساد، توجه به جوانی جمعیت و از بین بردن موانع ازدواج جوانان، حل مشکل کمبود آب در کشور، جلوگیری از خام فروشی در کشور و توجه به اقشار لطمه پذیر جامعه پرداختند.
منبع:

1400/09/15
18:33:30
0.0 / 5
721
تگهای خبر: برنامه , خدمات , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام