طی دستوری اعلام شد؛

رئیسی: داروی مورد نیاز بیماران اس ام ای در اسرع وقت تهیه شود

رئیسی: داروی مورد نیاز بیماران اس ام ای در اسرع وقت تهیه شود

خبرگزاری نام: رئیس جمهور اعلام نمود: داروی مورد نیاز بیماران اس ام ای در اسرع وقت برای یک دوره زمانی میان مدت و بلندمدت تهیه و در اختیار خانواده بیماران قرار گیرد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز گذشته هنگام خروج از ساختمان مجلس شورای اسلامی در جمع خانواده های بیماران SMA حضور یافت و به آنان قول دیدار جداگانه داد که بامداد امروز (پنجشنبه) در حاشیه جلسه فوق العاده دولت جهت بررسی بودجه ۱۴۰۱ با برخی از نمایندگان خانواده های آنان دیدار و درباره نیازها و مشکلات شان گفتگو نمود.
رئیس جمهور در این دیدار بعد از شنیدن دغدغه ها و نگرانی خانواده بیماران و گزارش وزیر بهداشت و مسئولین ذیربط در زمینه روش های تأمین دارو برای بیماران خاص همچون SMA دستور داد، داروی مورد نیاز بیماران در اسرع وقت برای یک دوره زمانی میان مدت و بلندمدت تهیه و با سازوکار مناسب در اختیار خانواده بیماران قرار گیرد و همزمان مراکز دانشگاهی و دانش بنیان نیز، اثربخشی آنرا مورد بررسی قرار دهند تا پس از اتمام این دوره، تصمیمات لازم در این حوزه اتخاذ شود.
رئیسی بیماران خاص را فرزندان خود و اعضای دولت دانست و اظهار داشت: دولت رسیدگی و تأمین داروهای بیماران بخصوص بیماری های خاص را وظیفه خود می داند و باید هر کاری که برای کاهش آلام خانواده ها و درمان فرزندان شان لازم است صورت گیرد.
رئیس جمهور خطاب به وزیر بهداشت اظهار داشت: حالا که درحال تدوین بودجه ۱۴۰۱ هستیم اعتبار مورد نیاز و ضروری برای بیماری های خاص را هم پیشنهاد بدهید که در بودجه گنجانده شود.
رئیسی همینطور از مسؤلان وزارت بهداشت خواست با همت مضاعف تلاش کنند تا مشکل و دغدغه خانواده بیماران حل شود و توجه داشته باشند که زیاد شدن تعداد بیمار از مسئولیت آنها نمی کاهد.


منبع:

1400/09/11
14:36:11
0.0 / 5
656
تگهای خبر: دولت , زندان , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام