عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

حذف ارز 4200 تومانی جهش قیمت را به دنبال دارد

حذف ارز 4200 تومانی جهش قیمت را به دنبال دارد

به گزارش خبرگزاری نام عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به این که حذف ارز 4200 تومانی جهش قیمت را به دنبال دارد، اظهار داشت: دولت باید برای کاهش لطمه دهک های پایین جامعه یارانه دیگری پرداخت کند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، جبار کوچکی نژاد شامگاه پنج شنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به عزم مجلس برای اصلاح سیاست های مربوط بودجه، اظهار نمود: روش جدید بودجه ریزی سبب تغییر در ساختار بودجه سال آینده می شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اعلان اینکه در بودجه سال آینده از هزار ردیف به ۴۰ ردیف می رسیم، اضافه کرد: نگاه سازمان برنامه و بودجه غیرمتمرکز شدن بودجه سال آینده و فعال تر کردن استانها بوده و آمایش سرزمینی بار دیگر بررسی می شود و بودجه ۱۴۰۱ بودجه خاصی است.
وی با اشاره به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، اظهار داشت: مجلس به دولت اجازه داد که هشت میلیارد دلار از بانک مرکزی برداشت و کالای اساسی وارداتی را تامین کند که دولت این مبلغ را تمام کرده و در متن بودجه چهار درخواست ۶۰۰ میلیارد دلار دیگر کرده است.
کوچکی نژاد افزود: دولت می خواهد با مبلغ به دست آمده حاصل از فروش ارز ۴۲۰۰ تومانی در بازار که ۲۶ هزار میلیارد تومان است به روش نقدی به دهک های نیازمند جامعه یارانه پرداخت کند.
نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اعلان اینکه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی جهش قیمت را به دنبال دارد، اشاره کرد: دولت باید برای کاهش لطمه های دهک های پایین جامعه یارانه دیگری را علاوه بر یارانه فعلی پرداخت کند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به این که مجلس با نگاه دقیقی لایحه جدید دولت را بررسی می کند، عنوان کرد: دولت باید تضمین بدهد که ۲۶ هزار میلیارد تومان حاصل از فروش ارز ۴۲۰۰ تومانی را سریعاً واریز می کند در غیر این صورت دهک های پایین تحت فشار قرار می گیرند.


منبع:

1400/08/21
13:32:44
0.0 / 5
794
تگهای خبر: برنامه , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام