دیدار سفیر ایران در افغانستان با مقامات طالبان در غزنی

دیدار سفیر ایران در افغانستان با مقامات طالبان در غزنی

سفیر ایران در کابل در مسافرت به ولایت غزنی و بعد از دیدار با مقامات طالبان در این ولایت، وعده داد که کشورش در قسمت بازسازی و مرمت آثار تاریخی ولایت غزنی، همکاری خواهدنمود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از خبرگزاری صدای افغان(آوا)، بهادر امینیان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان، روز پنجشنبه به ولایت غزنی سفر کرد. وی در جریان این سفر وعده داد که دولت ایران در قسمت بازسازی آثار تاریخی این ولایت، همکاری خواهدنمود.
امنینیان در مسافرت به ولایت غزنی، همین طور با مقام های محلی دولت اسلامی طالبان دیدار و از موزه و برخی آثار تاریخی غزنی نیز در جریان این سفر بازدید کرد.
وی در جریان سفر خود وعده داده که دولت متبوعش در قسمت بازسازی و مرمت، تعدادی از آثار تاریخی دیگر این ولایت نیز همکاری خواهدنمود.
سفیر ایران در افغانستان ولایت غزنی را ولایتی تاریخی خواند و اظهار داشت که ایرانیها نیز از گذشته به غزنین علاقه داشتند و این ولایت، شخصیت هایی همچون ابوریحان بیرونی و حکیم سنایی غزنوی را دارد.
غزنین زمانی یکی از شهرهای شکوه مند منطقه بود و این دیار با نام محمود غزنوی ترکیب فراموش نشدنی ای را در ذهن تاریخ ساخته است.1400/08/14
16:58:55
0.0 / 5
592
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام