با رای هیأت دولت انجام شد

انتصاب نماینده ویژه رئیس جمهور در امر مبارزه با فساد

انتصاب نماینده ویژه رئیس جمهور در امر مبارزه با فساد

به گزارش خبرگزاری نام هیأت وزیران در جلسه امروز چهارشنبه حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان را بعنوان «رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور» و هم «نماینده ویژه رئیس جمهور برای هماهنگی، پیگیری و اجرای نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد در دستگاههای اجرایی» برگزید.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی بعد از انتخاب حجت الاسلام درویشیان بعنوان نماینده ویژه خود در مبحث مبارزه با فساد اظهار داشت: برخورداری از روحیه فسادستیزی شرط ما برای انتخاب همکاران مان بوده و فسادستیزی وظیفه یک یک کارگزاران دولت می باشد.
رئیسی عنوان کرد: دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور از گذشته فعالیت داشته و تفاوت سازوکار جدید این است که تصمیم گرفتیم در جهت اجرای نقشه ملی مقابله و جلوگیری از فساد، این دفتر با همکاری معاونت حقوقی ریاست جمهوری بشکلی موثرتر در زمینه مبارزه با فساد فعالیت کنند.
رئیس جمهور تعامل و همکاری وزرا و معاونین رئیس جمهور با نماینده ویژه خود در زمینه مبارزه با فساد را مهم و ضروری توصیف و خاطرنشان کرد: اساساً ما و شما اعضای دولت همکاری خویش را بر پایه میثاق مقابله و جلوگیری از فساد آغاز کردیم و لازم بود این کار مهم یک سازوکار و ساختار متناسب داشته باشد، بنابراین تصمیم گرفتیم دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور در بخش مبارزه با فساد ادغام شده و با همکاری معاونت حقوقی و یک یک وزیران، این امر مهم را پیش ببرند.
رییس جمهور وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، حراست دستگاههای دولتی، دفاتر بازرسی و شخص وزرا و معاونین رئیس جمهور را همکاران اصلی نماینده ویژه خود در مبحث مبارزه با فساد دانست و تصریح کرد: امیدوارم با همکاری همه جانبه مانع از بروز هر نوع فسادی در دولت شوید.
رئیسی با اشاره به اینکه در صورت بروز هرگونه فسادی در هر بخشی نخستین مدعی مبارزه با این فساد خودِ ما هستیم، اظهار داشت: باید کاملا قاطع و بموقع در مقابل فساد اقدام نماییم تا نیازی به اقدام برون سازمانی ضد فساد نباشد. صدر تا ذیل دولت سیزدهم باید نماد کارآمدی و فسادستیزی باشد.
بر این اساس حجت الاسلام درویشیان به منظور هماهنگی، پیگیری اجرای نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد در دستگاههای اجرایی، نظارت بر عملکرد دستگاههای اجرایی در پیشگیری و مقابله با فساد، شناسایی گلوگاه ها و عوامل بروز فساد و صدمه شناسی آنها، پیگیری اجرای قوانین ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد و روش اجرای اصل (۴۹) قانون اساسی و پیشگیری از تعارض منافع و پیگیری و مقابله با فساد، بعنوان نماینده ویژه رئیس جمهور تعیین شد.
تصمیمات نماینده ویژه رئیس جمهور در امور اجرایی مبحث یاد شده در حکم تصمیمات رئیس جمهور و هیأت وزیران بوده و لازم الاجرا است.
همچنین نماینده ویژه رئیس جمهور موظف است گزارش عملکرد ماهانه خویش را به رئیس جمهور ارائه کند.
پیشتر رئیس جمهور در شهریور ماه اصول دوازده گانه حاکم بر نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد اداری و اقتصادی در دولت سیزدهم را به اعضای دولت و دستگاههای اداری و اجرایی ابلاغ کرده بود.1400/08/12
23:14:26
0.0 / 5
823
تگهای خبر: ابلاغ , حكم , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام