رئیس قوه قضاییه:

همه مسؤلان برای حل مشکلات کشور و خوزستان تلاش می کنند

همه مسؤلان برای حل مشکلات کشور و خوزستان تلاش می کنند

به گزارش خبرگزاری نام رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه باید خوزستان را به صورت ویژه و بعنوان یک مسئله مهم ملی ببینیم، اظهار داشت: امروز خیلی از مردم در زندگی روزمره خود گرفتاری دارند و این مسئله خیلی سخت است اما خیلی سخت تر است که در کنار این مشکلات، بی عدالتی و بی اخلاقی ببینند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در دیدار با قضات خوزستان که امروز (ششم آبان ماه) در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: آن چه در توان دارم را برای حل مسایل به کار خواهم بست و برای حل مشکلات تلاش خواهم کرد.
وی ادامه داد: در خوزستان بیشتر از ۳۰ هزار جانباز و ۱۶ هزار شهید تقدیم اسلام شد. خوزستان نه تنها در دوران دفاع مقدس، بلکه از آغاز انقلاب تا امروز شهدایی را تقدیم نظام کرده است. شهدای بسیاری در مقاطعی به دست جنایت کاران تروریست و افرادی هم در دفاع از حرم به شهادت رسیدند و وقتی انسان این مسایل را می بیند، احساس شرمندگی می کند که نمی تواند برای مردم رفع گرفتاری کند.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه امروز همه مسؤلان کشور مصمم هستند تا مشکلات مردم را حل کنند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در راس امور با نهایت دلسوزی و خیرخواهی درحال مدیریت و تلاش است. همینطور مجلس، دولت و نیروهای نظامی و انتطامی تلاش می کنند تا گرفتاری های مردم را رفع یا حداقل کم کنند.
وی ادامه داد: وقتی انسان ظرفیت های بالای خوزستان را می بیند و مشاهده می کند که علیرغم داشتن این ظرفیت ها خوزستان با مشکلات گوناگونی مواجه می باشد، شرمنده می شود که چرا با چنین ظرفیت هایی مشکلات باید در خوزستان استمرار داشته باشد.
محسنی اژه ای اظهار داشت: همه مسؤلان برای حل مشکلات کشور و خوزستان تلاش می کنند اما دشمن هم تلاش می کند و فشار فوق العاده زیاد است.
وی با بیان اینکه ولی امر مسلمین می گوید به سه مبحث صبر و پایداری، عدل و اخلاق توجه بیشتر داشته باشیم، اظهار داشت: در شرایط کنونی کشور به صبر، استقامات عدالت ورزی و اخلاق نیاز داریم. امروز خیلی از مردم در زندگی روزمره خود گرفتاری دارند و این مسئله خیلی سخت است اما خیلی سخت تر است که در کنار این مشکلات بی عدالتی و بی اخلاقی ببینند.
رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: بی اخلاق همیشه در زبان نیست و بخشی از آن در عمل است. اینکه ببینیم از کسی کاری ساخته است اما انجام نمی دهد بی اخلاقی است.
وی با بیان اینکه باید خوزستان را به صورت ویژه و بعنوان یک مسئله مهم ملی ببینیم و تجزیه تحلیل نماییم، اظهار داشت: بیشتر از یک هزار و ۲۰۰ سال قبل، خوزستان مامن انتشار مکتب ائمه هدی بوده است. خوزستان جایی بوده که در مقاطع مختلف بهترین دفاع ها را در مقابل هجمه های بیرونی از نظر سیاسی، فکری، عقیدتی و نظامی از خود داشته است.
محسنی اژه ای ضمن اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی مردم در بعضی از شهرهای و روستاهای خوزستان بسیار خسارت دیدند و همه هستی آنها از بین رفت، افزود: خوزستان با این حجم از ظرفیت های مادی همچون نفت، گاز، پتروشیمی، آب و زمینهای حاصلخیز امروز با مسایل مختلف در حوزه های مختلف مواجه می باشد و مردم به جای بالاترین استفاده از این ظرفیت ها درحال رنج بردن از آنها هستند.
وی ادامه داد: مواهب الهی که امروز باید در رفاه ملت استفاده شوند، مزاحم مردم شده اند و برای ما گرفتاری بوجود آورده اند و باید برای حل این مشکلات تلاش نماییم.
رئیس قوه قضاییه خطاب به قضات و کارکنان دستگاه قضا در خوزستان هم اظهار داشت: ما لبه تیز پرتگاهی هستیم که اگر به آن دقت نکنیم به ته دره خواهیم رفت. قضات باید به خطیر بودن امر قضا توجه داشته باشند. ما هم همه تلاش خویش را برای رفع مسایل و مشکلات قضات به کار خواهیم بست و هرچه در وسع است به کار گرفته خواهد شد تا مسایل و مشکلات معیشتی و حقوق قضات و کارکنان دستگاه قضا مرتفع شود. بعضی از مسایل را تا نرسیدن به نتیجه نمی توان بازگو کرد اما تلاش خواهیم کرد تا مشکلات را به حداقل برسانیم و در این حوزه دولت و مجلس هم باید کمک کنند.
محسنی اژه ای با بیان اینکه مردم از قضات و کارکنان دادگستری انتظار دارند، اظهار داشت: انتظار داریم تا قضات و کارکنان دستگاه قضا با همه مشکلات، در مقابل مشکلات صبر و استقامات داشته باشند و مشکلات سبب نشود به مسیری که به غیر از آنچه رضای خدا است، بروند.
وی اظهار داشت: نباید صبر ما لبریز شود چونکه امروز شیطان و دشمنان به دنبال آن هستند تا صبر من و شما را لبریز کنند و کاری نماییم که در شان قوه نباشد.
رئیس قوه قضاییه بیان نمود: در دوران کرونا همچون دستگاههای اجرایی که بیشترین حضور را داشتند، قوه قضاییه بوده است و به این علت خیلی از همکاران ما مبتلا و از میان ما رفتند.
منبع:

1400/08/06
13:14:06
0.0 / 5
1065
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام